Dirty City Air Might خطر MS را افزایش می دهد

Dirty City Air Might خطر MS را افزایش می دهد

TUESDAY ، ۲۶ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – محققان ایتالیایی گزارش می دهند که آلودگی هوا خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) را افزایش می دهد.

آنها دریافتند که در مکانهایی که میزان ذرات ریز آلودگی هوا به آن ذرات کم دارند ، خطر ابتلا به MS کمتر از مناطقی است که سطح آن زیاد است. در مناطق شهری خطر نسبت به مناطق روستایی ۲۹٪ بیشتر بود.

محقق برجسته ، دکتر روبرتو برگاماشی ، مدیر مرکز Multiple Sclerosis در مرکز گفت: "یافته های ما نشان می دهد که شیوع MS در جایی که غلظت ذرات کمتر باشد ، نشان می دهد که آلودگی هوا می تواند یکی از فاکتورهای خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروزیس باشد." بنیاد IRCCS Mondino در پاویا.

برگاماشی تأکید کرد که این مطالعه اثبات نمی کند که آلودگی هوا باعث MS می شود ، تنها به نظر می رسد که یک پیوند وجود داشته باشد.

Bergamaschi گفت: "اقدامات متقابل کاهش آلودگی هوا برای سلامت عمومی حائز اهمیت است ، نه تنها برای کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و ریوی بلکه خطر ابتلا به بیماری های خود ایمنی مزمن مانند ام اس نیز وجود دارد."

تحقیقات بیشتری لازم است تا دریابیم چرا آلودگی هوا می تواند باعث ابتلا به این بیماری شود.

وی گفت MS ممکن است دلایل زیادی داشته باشد و برخی از عوامل محیطی می توانند یک واکنش ایمنی غیر طبیعی را ایجاد کنند.

در سراسر جهان ، بیش از هر زمان دیگری افراد مبتلا به ام اس زندگی می کنند. بیشتر آنها از نوع آرام بخش بهبود می یابند که باعث می شود قسمت های غیرقابل پیش بینی خستگی ، مشکل در راه رفتن ، بی حسی ، درد و اسپاسم عضلانی وجود نداشته باشد.

برگاماچی گفت: بیشترین عوامل محیطی مورد مطالعه در میزان املاح ، میزان ویتامین D ، مصرف سیگار و رژیم غذایی است ، اما سایر افراد سزاوار مطالعه هستند.

وی گفت: "در ایتالیا شمالی ، جایی که مطالعه انجام شده است ، ما نسبت به مشکلات آلودگی هوا بسیار حساس هستیم ، زیرا منطقه ما یکی از آلوده ترین مناطق اروپا است."

ذرات ریز (PM) جزء سمی ترین آلاینده های هوا است. برگاماچی گفت: منابع اصلی گرمایش منازل ، فعالیت های صنعتی و سوزاندن سوخت های فسیلی است.

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، در سراسر جهان ، در حدود ۴٫۲ میلیون نفر زود هنگام در اثر تنفس هوای آلوده ، جان خود را از دست می دهند.

برای این مطالعه ، تیم برگاماشی بیش از ۹۰۰ بیمار مبتلا به MS را در منطقه لومباردی ایتالیا مورد بررسی قرار داد ، جایی که در ۵۰ سال گذشته تعداد موارد MS 10 برابر شده است.

(برچسب هاToTranslate) آلودگی (t) MS (t) مولتیپل اسکلروزیس (t) شهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.