چرا سرماخوردگی و آنفولانزا به ندرت اعتصاب می کنند

چرا سرماخوردگی و آنفولانزا به ندرت اعتصاب می کنند

رابرت پریدت

خبرنگار سلامت

TUESDAY ، ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ (اخبار HealthDay) – اگر قبلاً سرماخوردگی دارید ، احتمال ابتلا به آنفولانزا کمتر و برعکس ، یک مطالعه جدید جدید نشان می دهد.

محققان بریتانیایی گفتند که این یافته می تواند منجر به پیش بینی بهتر شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا و همچنین روشهای جدید کنترل شیوع بیماری ها شود.

در حالی که این تعامل بین سرماخوردگی و آنفولانزا مشاهده شده است ، طبق گفته نویسندگان این مطالعه ، این اولین مطالعه به اندازه کافی بزرگ است که شواهد محکمی در مورد آن ارائه می دهد.

محققان ۱۱ نوع ویروس تنفسی را در بیش از ۴۴۰۰۰ نمونه گرفته شده از بیش از ۳۶۰۰۰ نفر مبتلا به بیماری حاد تنفسی آزمایش کردند. از بین این افراد ، ۳۵٪ آزمایش ویروس مثبت داشتند. از این تعداد ، ۸٪ به بیش از یک نوع ویروس آلوده شده بودند.

مهمترین اثر متقابل بین ویروس های آنفلوانزا A و رینو ویروس ها ، که علت سرماخوردگی است ، بود. مدل سازی رایانه ای نشان داد که تعامل بین این دو که باعث مهار عفونت با هردو می شود ، در هر دو فرد و در کل جمعیت رخ می دهد.

براساس این مطالعه که در تاریخ ۱۶ دسامبر در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد ، بیماران مبتلا به آنفلوانزا A حدود ۷۰٪ کمتر احتمال ابتلا به ویروس رینوویروس را دارند.

"نیما نیکبخش" نویسنده اول مطالعه گفت: "یکی از الگوی واقعی قابل توجه در داده های ما ، کاهش موارد ویروس تنفسی رینو ویروس است که به طور معمول یک ویروس سرماخوردگی خفیف رایج است و در طول زمستان رخ می دهد."

او یک عضو تحقیقات پژوهشی بعد از دکتری در شورای تحقیقات پزشکی – دانشگاه مرکز گلاسکو برای تحقیقات ویروس در انگلستان است.

وی در انتشار اخبار خبری تحقیقات و نوآوری در ایالات متحده گفت: "به همان روشی که شیرها و کفتارهای خالص برای منابع غذایی در Masai Mara رقابت می کنند ، ما معتقدیم ویروس های تنفسی ممکن است برای منابع موجود در دستگاه تنفسی رقابت کنند."

وی اضافه کرد: "امکانات مختلفی وجود دارد که ما در حال بررسی آن هستیم ، مانند این ویروس ها برای آلوده کردن سلول ها در بدن سلول ها رقابت می کنند ، یا پاسخ ایمنی به یک ویروس باعث می شود که ویروس غیرمرتبط دیگر آلوده به همان شخص باشد."

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

تحقیقات و نوآوری در ایالات متحده ، انتشار خبر ، ۱۶ دسامبر ۲۰۱۹

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۱۸ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      آنفلوانزا (ت) آنفلوانزا (t) آنفلوانزا (T) سرماخوردگی و آنفولانزا

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.