ژن آلزایمر با خطر شدید COVID-19 مرتبط است

ژن آلزایمر با خطر شدید COVID-19 مرتبط است

توسط رابرت پراید

خبرنگار HealthDay

چهارشنبه ، ۲۷ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – یک تیم بین المللی از محققان گزارش می دهند ، افرادی که دارای یک ژن ناقص و مرتبط با بیماری آلزایمر هستند ممکن است با خطر بیشتری برای ابتلا به COVID-19 روبرو شوند.

بخشی از افزایش خطر در بین مبتلایان به زوال عقل ممکن است مدیون میزان بالای عفونت های کروناویروس جدید در خانه های سالمندان باشد. اما این مطالعه نشان می دهد که ژنتیک نیز ممکن است عاملی باشد.

نوع ژن APOE e4e4 شناخته شده است که خطر ابتلا به آلزایمر را تا ۱۴ برابر افزایش می دهد. همچنین خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد.

محققان دانشکده پزشکی در دانشگاه اکسستر در انگلستان و دانشگاه کانکتیکات داده های بیش از ۳۸۲۰۰۰ نفر از اجداد اروپایی را تجزیه و تحلیل کردند.

از این تعداد ، حدود ۲٫۴ درصد نوع ژن ApoE e4e4 را داشتند. در همین حال ، ۵٫۱ of از کسانی که آزمایش COVID-19 مثبت داشتند ، نوع ژن را داشتند. محققان گفتند که این در حالی است که تنها یک ارتباط وجود دارد ، اما افرادی که ژن معیوب دارند ، دو برابر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس جدید هستند.

Chia-Ling Kuo ، استادیار عمومی ، گفت: "این یک نتیجه هیجان انگیز است زیرا ما اکنون می توانیم تشخیص دهیم که چگونه این ژن معیوب باعث آسیب پذیری COVID-19 می شود. این می تواند به ایده های جدیدی برای درمان منجر شود." علوم بهداشتی در دانشگاه کانکتیکات.

به گفته نویسندگان ، از هر ۳۶ نفر یک نفر از اجداد اروپایی ، دو نسخه معیوب از این ژن وجود دارد. این تحقیق در تاریخ ۲۶ ماه مه در مجله ژنتیکولوژی: علوم پزشکی منتشر شد.

همان محققان قبلاً دریافتند که افراد مبتلا به زوال عقل سه برابر بیشتر از افراد مبتلا به زوال عقل مبتلا به COVID-19 شدید هستند ، اما آنها جزو جمعیتی نیستند که به آنها توصیه می شود در جای خود محافظت کنند.

کوو گفت که این یافته ها همچنین نشان می دهد که افزایش خطرات بیماری که با افزایش سن اجتناب ناپذیر به نظر می رسد ممکن است ناشی از اختلافات خاص بیولوژیکی باشد. وی گفت که این امر می تواند به محققان کمک کند تا درک کنند "چرا برخی از افراد تا ۱۰۰ سالگی و بعد از آن فعال می شوند ، در حالی که برخی دیگر معلول می شوند و در دهه ۶۰ می میرند".

رهبر مطالعه ، دیوید ملزر استاد اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در دانشگاه اکستر است. وی گفت که اکنون چندین مطالعه نشان داده است که افراد مبتلا به زوال عقل در معرض خطر بالای عفونت شدید COVID-19 هستند.

"این مطالعه نشان می دهد که این خطر بالا ممکن است به دلیل اثرات زوال عقل ، پیشرفت سن یا ضعف یا قرار گرفتن در معرض ویروس در خانه های مراقبت باشد. این اثر تا حدودی ناشی از این تغییر ژنتیک اساسی است که آنها را در معرض خطر قرار می دهد. هم برای COVID-19 و هم برای زوال عقل ، "وی در انتشار خبر خبری دانشگاه اکستر گفت.

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منبع: دانشگاه Exeter ، انتشار خبر ، ۲۶ مه ۲۰۲۰

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۲۰ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      دمانس (T) coronavirus (T) آلزایمر. (tagsToTranslate)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.