ماسک صورت می تواند به جلوگیری از انتشار ویروس کمک کند

ماسک صورت می تواند به جلوگیری از انتشار ویروس کمک کند

توسط رابرت پراید

خبرنگار HealthDay

FRIDAY ، ۲۲ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که پوشش صورت ممکن است خطر انتقال COVID-19 را کاهش دهد.

محققان اثربخشی هفت نوع پوشش چهره – از جمله ماسک های درجه پزشکی و خانگی – را هنگامی که افراد هنگام ایستادن یا دراز کشیدن از سرفه یا سرفه می کردند ، ارزیابی کردند. آنها همچنین با استفاده از یک آدمک متصل به دستگاه شبیه ساز سرفه مورد آزمایش قرار گرفتند.

براساس این تحقیق که توسط مهندسین دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند انجام شده است ، تمام روکش های صورت بدون دریچه خروجی ، حداقل فاصله بازدم عمقی را حداقل ۹۰٪ کاهش می دهد.

ماسک تنفسی – که توسط کارگران در معرض گرد و غبار ریز مورد استفاده قرار می گیرد – از پوشنده محافظت می کند. اما این مطالعه هشدار داد که دریچه ها به منظور آسان تر شدن تنفس می توانند به هوای بازدم اجازه دهند مسافت های قابل توجهی را در جلوی پوشنده پخش کنند.

ایگنازیو ماریا ویولا ، رهبر مطالعه ، از دانشکده مهندسی دانشگاه گفت: "من به طور کلی تحت تأثیر کارآیی کلیه پوششهای صورت مورد آزمایش قرار گرفته ام."

وی در انتشار اخبار دانشگاه گفت: "با این حال ، ما متوجه شدیم که برخی از پوشش های صورت امکان ظهور جت های رو به پایین یا عقب را دارند که مردم از آن آگاهی ندارند و این می تواند یک خطر عمده برای دیگران در اطراف آنها باشد."

ماسک های جراحی و دست ساز به منظور کاهش جریان رو به جلو قطرات در نفس افراد یافت شد. اما آنها همچنین هوا را به طرف ، پشت ، بالا و پایین جت کردند. تنفس شدید و سرفه ، به ویژه ، باعث ایجاد جت های عقب شدید شد.

براساس مطالعه منتشر شده در تاریخ ۲۱ مه ، پیش از انتشار در یک ژورنال ، فقط ماسک هایی که یک مهر و موم محکم را با صورت ایجاد کرده اند ، مانع فرار از ذرات مایع که می توانند ویروس داشته باشند ، شده است.

محققان دریافتند که سپرهای تمام صورت و بدون ماسک پوشاننده یک هواپیما به سمت پایین است.

دکتر فلیسیتی مهنداله گفت: "اطمینان بخش بود که ماسک دستباف درست کار کند و همچنین ماسک جراحی برای جلوگیری از گردش مستقیم نفس گیرنده وجود دارد. این نشان می دهد که برخی از ماسک های دست ساز می توانند در جلوگیری از آلوده شدن عموم به عموم کمک کنند." جراح مرکز بهداشت جهانی در دانشگاه.

وی افزود: "اما ،" جت های عقب افتاده قوی به این معنی است که اگر در حین استفاده از ماسک سرفه می کنید ، باید دوبار فکر کنید ، و مراقب باشید اگر در پشت کسی ایستاده اید یا در کنار کسی که ماسک دارد استفاده می کنید. "

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منبع: دانشگاه ادینبورگ ، انتشار خبر ، ۲۰ مه ۲۰۲۰

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۲۰ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (برچسب ها ToTranslate) ماسک (t) ویروس کوویید (T) ویروس (t) coronavirus (T) همه گیر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.