توله سگ های فروشگاه حیوان خانگی باکتری های خطرناک را حمل می کنند

توله سگ های فروشگاه حیوان خانگی باکتری های خطرناک را حمل می کنند

TUESDAY ، ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ (اخبار HealthDay) – به نظر می رسد توله سگ ها در فروشگاه های حیوانات اهلی یک جوانه مقاوم در برابر آنتی بیوتیک را منتقل کرده اند که ۳۰ بیمار در ۱۳ ایالت بیمار شده است ، گفت: مراکز آمریکا برای کنترل و پیشگیری از بیماری ها روز سه شنبه هشدار داد.

این آژانس در بیانیه ای گفت: این عفونت مورد نظر نوعی مقاومت در برابر داروی کامپیلوباکتر ژژونی است. تا کنون ، از ۲۴ بیمار مصاحبه شده با CDC ، ۲۱ (۸۸٪) گفتند که اخیراً یک توله سگ را لمس کرده اند.

CDC گفت: "چهار نفر در بیمارستان بستری شده اند ، اگرچه" هیچ گونه تلفات گزارش نشده است. مصاحبه ها با افراد بیمار و شواهد آزمایشگاهی نشان می دهد که تماس با توله سگ ها ، به ویژه کسانی که از فروشگاه های حیوانات اهلی هستند ، منبع این شیوع است. "

تاکنون هیچ تأمین کننده توله سگ های مرتبط با شیوع بیماری وجود نداشته است ، اگرچه در ۱۲ از ۱۵ موردی که افراد با یک توله سگ در یک فروشگاه حیوانات اهلی ارتباط برقرار می کردند ، این تماس در یکی از زنجیره های فروشگاه های حیوانات خانگی پتلند اتفاق افتاد.

بیماری هایی از شرق به غرب گزارش شده است – در کانکتیکات ، فلوریدا ، جورجیا ، ایلینویز ، کنتاکی ، مریلند ، مینسوتا ، نوادا ، اوهایو ، کارولینای جنوبی ، تنسی ، یوتا و وایومینگ.

آژانس یادآور شد: "Campylobacterbacteria می تواند از طریق تماس با حیوانات آلوده و غذای آلوده یا آب آلوده به افراد سرایت کند." عفونت می تواند جدی باشد ، شامل اسهال ، تب و گرفتگی معده است که دو تا پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض میکروب شروع می شود. اگرچه اکثر مردم بهبود می یابند ، حتی بدون آنتی بیوتیک.

CDC خاطرنشان کرد: توله سگها و سگها می توانند دارای ویژگیهای کامپیلوباکترایمی باشند که باعث می شود افراد بیمار شوند ، حتی در صورت سالم و تمیز ظاهر می شوند. بنابراین ، "افرادی که صاحب ، کار با آنها هستند یا با توله سگها یا سگها در تماس هستند ، باید برای سالم ماندن قدم بردارند."

آژانس گفت: این بدان معنی است که دستان خود را بعد از لمس توله سگ یا سگ ، غذای آنها یا بعد از تمیز کردن حیوانات به خوبی بشویید.

CDC خاطرنشان می کند که فشار کمپیلوباکتر در این شیوع به نظر می رسد مربوط به سویه ای است که باعث شیوع مشابه بیماری انسانی مرتبط با توله سگ در سال ۲۰۱۶ شد.

آژانس گفت: "تحقیقات ادامه دارد. CDC در صورت دسترسی بیشتر اطلاعات ، به روزرسانی ها را ارائه می دهد."

(برچسب ها ToTranslate) توله سگ ها در فروشگاه های حیوانات خانگی به نظر می رسد جوانه مقاوم به آنتی بیوتیک خطرناک (T) را انتقال داده اند که

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.