Gabapentin ، Opioids a Duo Deadly: FDA

Gabapentin ، Opioids a Duo Deadly: FDA

سه شنبه ، ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹ (اخبار HealthDay) – سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که هشدارهای جدید درباره خطر بروز مشکلات خطرناک در تنفس هنگام استفاده از گاباپنتینوئیدها توسط مواد افیونی یا توسط برخی از بیماران ، باید در برچسب های محصول ظاهر شود.

مشکلات تنفسی جدی که می تواند منجر به مرگ شود ، در بیمارانی که از گاباپنتینوئیدها با داروهای ضد درد افیونی یا داروهای دیگری که سیستم عصبی مرکزی را تحت فشار قرار می دهد ، می تواند بروز کند. به گزارش FDA ، این بیماری همچنین می تواند در افراد مسن یا بیمارانی که شرایط اساسی تنفسی مانند بیماری انسداد مزمن ریوی مزمن (COPD) دارند ، اتفاق بیفتد.

تصمیم به سفارش اخطارهای جدید مبتنی بر بررسی داده های منابع متعدد ، از جمله گزارش های موردی ، مطالعات مشاهده ای ، آزمایش های انسانی و مطالعات حیوانی است.

گاباپنتینوئیدها عبارتند از: گاباپنتین عمومی و گاباپنتین با نام تجاری که به عنوان Neurontin و Gralise به بازار عرضه می شوند. gabapentin enacarbil ، به عنوان Horizant به بازار عرضه شد. و پرگابالین عمومی و پرگابالین به عنوان Lyrica و Lyrica CR به بازار عرضه شد.

این داروها برای معالجه تعدادی از موارد تأیید شده اند: صرع ، نورالژی بعد از هورمونی (درد زیر زونا) ، درد نوروپاتیک همراه با نوروپاتی دیابتی ، فیبرومیالژیا ، اختلال اضطراب عمومی و سندرم پاهای بی قرار.

برخی از پزشکان همچنین گاباپنتینوئیدها را برای استفاده بدون برچسب خارج از بدن برای درمان بی خوابی ، میگرن ، هراس اجتماعی ، اختلال هراس ، شیدایی ، اختلال دو قطبی و ترک الکل تجویز می کنند.

دکتر داگلاس Throckmorton ، معاون برنامه های نظارتی در FDA گفت: "با تحول بحران مواد افیونی ، پیشروی از نگرانی های جدید و یا پرداختن به مواردی که مشهود است ، نیاز به بررسی علائم سوء استفاده و سوء استفاده به محض ظهور هرگونه سیگنال دارد." مرکز ارزیابی و تحقیقات دارو.

وی در یک خبرنامه آژانس هشدار داد: "گزارشهای مربوط به سوء استفاده از گاباپنتینوئید به تنهایی و همراه با مواد افیونی نشان داده شده است و عواقب جدی این مصرف همزمان وجود دارد ، از جمله افسردگی تنفسی و افزایش خطر مرگ در معرض مصرف بیش از حد مواد افیونی."

همراه با هشدارهای جدید در مورد خطرات احتمالی تنفس ، FDA به داروخانه داران دستور داد تا آزمایشات بالینی را انجام دهند تا خطر سوءاستفاده از گاباپنتینوئیدها ، به ویژه در ترکیب با مواد افیونی ، با تأکید ویژه بر ارزیابی خطرات تنفسی را ارزیابی کنند.

بین سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ ، تعداد بیمارانی که نسخه گاباپنتین را پر کرده اند از ۸٫۳ میلیون نفر به ۱۳٫۱ میلیون در سال افزایش یافته است ، و طبق گفته FDA ، تعداد بیمارانی که نسخه پره گابالین را پر کرده اند از ۱٫۹ میلیون به ۲٫۱ میلیون در سال افزایش یافته است.

علاوه بر این ، داده های سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که ۱۴٪ تا ۱۹٪ از برخوردهای بیمار با پزشکانی که به ترتیب گاباپنتین و پره گابالین بودند ، درگیر مواد مخدر نیز بود.

(برچسب هاToTranslate) گاباپنتین (T) مواد مخدر مسدود کننده عصبی (t) برهم کنش های عصبی (T) اثرات متقابل مواد مخدر (مرگ)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.