دانشمند آئروسل: COVID-19 احتمالاً در معرض هوا است

دانشمند آئروسل: COVID-19 احتمالاً در معرض هوا است

۲۷ مه سال ۲۰۲۰ – چیزی برای دکتر کیمبرلی پرتر ناراحت است: هر آنچه که درباره COVID-19 می خواند ، به یک بیماری زایی که از طریق هوا می رود ، اشاره می کند.

چگونه به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته است ، مطالعاتی که نشان می دهد چگونه از طریق رستوران ها پخش می شود (شاید توسط سیستم تهویه مطبوع؟) ، چگونه به کلیسای کلیسا حمله کرد حتی اگر آنها هنگام خواندن از هم جدا شوند ، چطور به نظر می رسد که مانند آتش سوزی هواپیماها و کشتی های دریایی. او می گوید ، همه اینها ، پراتر باید بداند. او آئروسل ها را مورد مطالعه قرار می دهد – ذره ای بسیار ریز آنها را می توان آزادانه در هوا ، پاهای مسافرتی یا حتی مایل شناور کرد. او یک مرکز تحقیقاتی بزرگ با بودجه دولتی در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو را اداره می کند تا مطالعه کند که چگونه ویروس ها و چیزهای دیگری که از اقیانوس بیرون می آیند از طریق هوا شناور می شوند.

او می گوید: "شواهد زیادی در مورد انتقال ویروس های تنفسی آئروسل نشان داده شده است." آنفلوانزا را می توان از طریق هوا نیز انتقال داد ، همانند ویروسی که باعث ایجاد SARS می شود. "این ویروس خاص ، شواهد زیادی در حال نصب است."

پراتر می گوید ، او نگران ندیده است که CDC یا WHO با بیانیه قوی ظاهر شود که مردم می توانند COVID-19 را با نفس کشیدن داخل آن گیر بیاورند.

"این فقط برای من تکان دهنده است ، کاملاً صادقانه ، که این موضوع در آن فاکتور نبوده است."

و او معتقد است که ماسک ها می توانند نقش مهمی در متوقف کردن انتقال آن داشته باشند.

در مصاحبه با مجله آمریکا در تاریخ ۲۶ ماه مه ، آنتونی فاوسی ، دکتر مریخ کلیدر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ، به انتقال آئروسل در کلیساها اشاره کرد.

فاوسی گفت: "وقتی می خوانی ، مقدار قطرات قطره و ذرات معلق در هوا از بین می رود ، از بعضی جهات ، ترسناک است."

در مقاله ای برای ژورنال Science ، پراتر به روشنی شواهد انتقال آئروسل را بیان می کند و آنچه مردم برای حفاظت از خود باید انجام دهند را توضیح می دهد. خیلی سریع در رسانه های اجتماعی انتخاب شد.

هنگامی که فرد سرفه یا عطسه می کند ، قطرات بزرگی را ایجاد می کند که با ذرات ویروسی پر شده است. این قطرات سنگین هستند و به سرعت در عرض چند ثانیه به زمین یا سطح مجاور فرو می روند. آنها هنگام فرود آمدن هنوز کمی مرطوب و چسبنده هستند. او می گوید این همان جایی است که قانون ۶ پا وارد می شود. این مبتنی بر مطالعات قطرات تنفسی در دهه ۱۹۳۰ است.

از آن زمان علم بسیار پیشرفته تر شده است. پراتر و دیگران ابزارهایی تولید کرده اند که می توانند ذرات بسیار ریز را ببینند – ذرات معلق در هوا. اندازه گیری ذرات معلق در هوا در میکرون ها یا یک میلی متر یک متر است. گلبول قرمز انسان حدود ۵ میکرون اندازه دارد. این ذرات به حدی کوچک هستند که رطوبت ناشی از یک سرفه یا عطسه در حالی که هنوز در هوا هستند تبخیر می شود. آنها روی جریانهای هوا شناور می شوند. برای حل و فصل آنها ساعتها طول می کشد.

او می نویسد: هوا می تواند در هوا تجمع یابد ، ساعت ها در هوای داخلی آلوده باقی بماند و به راحتی در اعماق ریه ها استنشاق شود.

پراتر متوجه می شود که این یک چیز ترسناک است که باید به مردم بگوییم. "من دریغ می کنم. من نمی خواهم مردم را بیرون بریزم. "

او همچنین معتقد است دانش قدرت است.

او می گوید: "من باید چیزی بگویم زیرا این در حقیقت می تواند از مردم محافظت کند." به گفته وی ، انتقال هوا به این معنی است که ۶ فوت به اندازه کافی برای جدا کردن نیست. همچنین این بدان معنی است که احتمالاً باید بیشتر اوقات ماسک بپوشیم.

بسیار قابل تعمیر است. ماسک ها چنین معامله ای نیستند. " "برای من ، من به این راه حل نگاه می کنم."

وی به موفقیتی که تایوان متوقف شده است گسترش شیوع عفونت اشاره می کند. تایوان تاکنون تنها چند صد مورد و تنها هفت مورد کشته داشته است ، حتی اگر این کشور هرگز به تعطیلی کشوری نپرداخته باشد. درعوض آنها شهروندان خود را به شدت پرتحرک کردند ، افرادی را که به مدت ۲ هفته مثبت آزمایش می کردند ، قرنطینه کردند و همه ماسک صورت خود را پوشیدند.

پرتر می گوید: "اگر به کشورهایی نگاه کنید که مردم در صورت احساس بیماری ماسک می پوشند … آن کشورها خیلی بهتر از کشورهایی بودند که نکردند."

او لباس های خود را در داخل و خارج می پوشاند ، به خصوص اگر در فضای بیرون راه برود در مکانی که بتواند افراد دیگری را ببیند. او به مردم می گوید تصور کنند که چقدر می توانند بو و دود سیگار را بو کنند. این تا چه اندازه می تواند ذرات معلق در هوا و هوا را بین شما و شخص دیگری طی کند.

او می گوید ، خبر خوب این است که مطالعات اخیر نشان داده است که ماسک های پارچه ای خانگی می توانند به همان اندازه ماسک های جراحی در مسدود کردن ویروس موثر باشند. با این وجود یک نتیجه بزرگ وجود دارد. آنها باید متناسب با چهره شما باشند.

"اگر به این همه افرادی که باند لباس می پوشند نگاه کنید ، آنها فقط درحال حلق آویز شدن هستند. این خوب نیست زیرا ذرات معلق در هوا به اطراف حرکت می کنند ، "او می گوید. آئروسل ها بسیار سبک هستند. اگر احساس نسیم کنید ، آنها در آن نسیم خواهند بود. "

این یکی از دلایلی است که باعث می شود سپرهای صورت – پلاستیکی که مردم روی صورت خود می پوشند – بدون ماسک کار نکنند. سپرهای صورت قطرات قطره را مهار می کنند ، اما آئروسل ها هنوز هم می توانند راهی پیدا کنند.

سرانجام ، حتی اگر ماسک شما کامل نیست ، یا کاملاً پوشیده نیست ، ممکن است هنوز دنیای خوبی را برای شما رقم بزند. پرتر می گوید به این دلیل است که دوز ویروسی که در معرض آن قرار دارید ، تعیین می کند که چقدر بیمار خواهید شد

"حتی اگر شما آن را ۷۰٪ کاهش دهید ، شدت بیماری بسیار کمتر خواهد شد."

منابع

کیمبرلی پرتر ، دکترا ، کرسی برجسته در شیمی اتمسفر ، گروه شیمی و بیوشیمی ، موسسه اسکریپس اقیانوس شناسی ، دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو.

علم: "کاهش انتقال SARS-CoV-2."

آمریکا: نقد و بررسی یسوعیان ایمان و فرهنگ: "دکتر آنتونی فاشی: برای ایمن نگه داشتن کلیساها ، از ماسک استفاده کنید ، آواز را محدود کنید و منتظر بمانید تا از سرگیری اجتماع استفاده شود. "

© ۲۰۲۰ WebMD، LLC. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      مطالعه (برچسب هاToTranslate) COVID-19 (t) پاتوژن (t) هوا (T) هوایی (T) coronavirus (T) انتقال هوا (T) انتقال (t)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.