مطالعه نشان می دهد که خوردن چربی فقط یک مرحله نیست

مطالعه نشان می دهد که خوردن چربی فقط یک مرحله نیست

TUESDAY ، ۲۶ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – برای والدینی که امیدوارند غذای "دلپذیر" آنها از آن بزرگ شود ، یک مطالعه جدید ممکن است خبر ناخواسته ای باشد.

محققان دریافتند که بچه های ۴ ساله هوس هنوز در ۹ سالگی بسیاری از غذاهای خود را برطرف می کنند – نشان می دهند که خوردن نادرست آنها بیشتر از یک مرحله است.

این مطالعه ، که به دنبال بیش از ۳۰۰ کودک انجام شد ، سه الگوی را پیدا کرد: اکثریت به طور مداوم در وسط جاده بودند وقتی که سر و صداهای غذایی به میان می آمد – بعضی اوقات غذاهای ناآشنا را خیره کننده می کرد ، اما نسبتاً باز برای امتحان کردن غذاهای جدید باقی می ماند.

اقلیت قابل توجهی (۲۹٪) به طور مداوم آنچه را که والدینشان پیشنهاد می کردند می خوردند.

پس از آن ۱۴٪ قابل ملاحظه وجود داشت. از سن ۴ تا ۹ سالگی ، آنها به طور معمول از غذاهای جدید خودداری می کردند و یک بازرسی آشپزی محدود را حفظ می کردند.

با این وجود ، محققان نقاط درخشان را در این یافته ها دیدند ، که ۲۶ مه در مجله Pediatrics منتشر شد.

برای یک ، هیچ نشانه ای وجود نداشت که کم خواران را چاق کنند. و این واقعیت که به نظر می رسد سرخوردگی یک صفت است – و نه شکست از طرف والدین – ممکن است آرامش خاصی به همراه آورد.

دکتر مگان پش ، محقق ارشد ، متخصص کودکان در بیمارستان کودکان C.S. Mott در دانشگاه میشیگان در آن آربر گفت: "والدین می توانند برای برخورد والدین با غذا خوردن بسیار پر فشار باشند."

اما وی افزود ، اگر والدین فکر کنند که برای انجام آن کار اشتباهی انجام داده اند ، این یافته ها در غیر این صورت نشان می دهد.

پش گفت: "این تقصیر شما نیست." "به نظر می رسد بخشی از تمایل کودک است."

وی تأکید کرد که این یافته ها به معنای این نیست که والدین نمی توانند در مورد خوردن غذای دلپذیر کاری انجام دهند. این مطالعه صرفاً خانواده ها را دنبال کرد تا ببینند که چه اتفاقی افتاده است – و هیچ گونه مداخله ای برای تغییر عادت بچه ها انجام نشد.

آنچه واضح به نظر می رسد این است که اولتیماتیم های وعده های غذایی کمک نمی کنند.

در این مطالعه ، مادران غذای دلپذیر تلاش بیشتری برای کنترل میزان مصرف فرزندشان – از جمله محدودیت غذاهای چرب و شیرین ، گزارش دادند. (وقتی پاچ خاطرنشان کرد: وقتی بچه ها در مقیاس ریز و درشت زیاد هستند ، اغلب به آن دسته از غذاها می چسبند.)

علی رغم آن نبردها ، سرخوردگی کودکان قوی بود.

به گفته نانسی زوکر ، مدیر مرکز دوک مرکز اختلالات خوردن در دانشگاه دوک در دورهام ، N.C. در واقع ، اجبار احتمالاً شکست خورده است.

(برچسب ها ToTranslate) فرزندپروری (t) بچه ها (T) افراد خوشی (t) روانگردان کودک (t) روانشناسی کودک (t) سلامت روان (t) تغذیه (t) رژیم غذایی سالم

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.