یک راه بزرگ برای درمان اعتیاد به مواد افیونی

یک راه بزرگ برای درمان اعتیاد به مواد افیونی

دوشنبه ، ۶ ژانویه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – بحران سوء مصرف مواد افیونی در ایالات متحده ادامه دارد. با این حال ، یک مطالعه جدید نشان می دهد که هنوز پزشکان به اندازه کافی مجاز به تجویز داروی اصلی برای اعتیاد به مواد افیونی نیستند.

محققان می گویند این کمبود حتی اگر تعداد پزشکان تایید شده برای دارو به نام بوپرنورفین افزایش یابد ، به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

در حال حاضر ، از هر ۱۰ پزشک کمتر از ۱ پزشک معافیت فدرال ایالات متحده را برای تجویز بوپرنورفین دریافت کرده اند. رایان مک باین ، یکی از محققان سیاست در RAND Corp. ، خاطرنشان کرد: این دارو نسبت به سایر درمانهای پیشگیرانه ، متادون ، مؤثرتر و آسانتر است.

مک باین گفت ، هنوز تعداد تجویز کنندگان بوپرنورفین مجاز چهار برابر بین ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷ افزایش یافته و به بیش از ۵۶۰۰۰ رسیده است.

مک باین گفت: "این یک افزایش بزرگ است و دیدن آن بسیار جالب است." "از طرف دیگر ، بیش از ۶۰۰،۰۰۰ ارائه دهنده مراقبت های اولیه در ایالات متحده وجود دارد ، که بدان معنی است که بیش از ۹۰٪ ارائه دهندگان هنوز از ارائه معالجه چشم پوشی ندارند. این روند نزولی است."

در همین حال ، مک کین گفت ، تعداد مرگ و میر بیش از حد دوز مواد افیونی از حدود ۱۶٫۵۰۰ در سال ۲۰۰۷ به حدود ۴۶،۰۰۰ در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

مک باین گفت: "اندازه این مشکل نیز به طور چشمگیری در مدت مشابه افزایش می یابد." "ما در حال تلاش هستیم تا با دامنه و مقیاس همه گیری همه گیر شویم."

به گفته این آژانس ، پزشکان باید از اداره سوء مصرف مواد در ایالات متحده و اداره خدمات بهداشت روان استفاده کنند تا بتوانند بوپرنورفین را تجویز کنند ، الزامی که از سال ۲۰۰۲ به بعد عملی شده است.

مک بوین گفت ، بوپرنورفین به طور فزاینده به روش برتر برای درمان اختلال مصرف مواد افیونی در ایالات متحده تبدیل شده است.

مک باین گفت: "این با گیرنده های مواد افیونی افراد در مغز آنها ارتباط دارد ، اما مانند آگونیست کامل مانند اینکه اگر از هروئین استفاده می کردید یا در یک کلینیک متادون قرار داشتید ، تأثیر ندارد."

وی افزود: بوپرنورفین همچنین "اثر سقفی" دارد.

مک باین گفت: "شما می توانید بیشتر و بیشتر بوپرنورفین مصرف کنید ، اما تأثیر آن حتی اگر مقدار بیشتری از دوز مصرف شود نیز از بین می رود." "این در مورد چیزهای دیگر مانند متادون صحیح نیست."

اعتیاد به مواد مخدر (t) اعتیاد به مواد مخدر (اعتیاد به مواد مخدر) (اعتیاد به مواد مخدر)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.