به ادعاهای آنلاین برای مزایای گلدان باور نکنید

به ادعاهای آنلاین برای مزایای گلدان باور نکنید

توسط استیون راینبرگ
خبرنگار HealthDay

سه شنبه ، ۲ ژانویه ، ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – محققان می گویند بسیاری از طرحی که شما در مورد فواید ماریجیوانا به صورت آنلاین می خوانید ، فقط هوجی است ، اما می تواند روی نگرش و عملکرد تأثیر بگذارد.

محققان با نگاهی به ده ها هزار پست مربوط به گلدان در توییتر ، محققان ادعاهای بهداشتی بسیاری را مشاهده کردند که می ترسند ممکن است باعث شود علم جامد غرق شود.

محقق جان-پاتریک آللم ، استادیار داروهای پیشگیری از دانشکده پزشکی Keck ، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ، گفت: این پیام های گمراه کننده بصورت آنلاین گسترده هستند. "ما می خواهیم مردم از تفاوت بین یک قطعه اطلاعات اثبات شده و علمی با سلامتی و ادعاهایی که به سادگی ساخته شده اند آگاه باشند."

پست های آنلاین ادعا می کنند حشیش می تواند در میان بسیاری از موارد بهداشتی ، از جمله سرطان ، فاشیات پلانتار و بیماری کرون ، از جمله موارد دیگر باشد.

حشیش برای استفاده از پزشکی توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده برای تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی و تحریک اشتها در شرایطی مانند HIV / AIDS که باعث کاهش وزن می شود تأیید شده است. همچنین برای دو نوع صرع در کودکان تأیید شده است.

نگرانی آللم این است که پست های دروغین آنلاین بر نگرش و رفتارهای زندگی واقعی تأثیر می گذارد.

برای مطالعه ، تیم وی توییتهای مربوط به حشیش را بین ماه مه و دسامبر سال ۲۰۱۸ جمع آوری کردند. محققان از ابزاری به نام Botometer برای سنجش اینکه ارسال ها از طرف کاربران یا از نرم افزار خودکار به نام ربات ها انجام می شود استفاده کردند.

پاتریشیا اسکوبدو ، یکی از دانشجویان دکترای دانشگاه USC ، در انتشار خبرهای دانشگاه گفت: "آنچه که ما پیدا کردیم این است که تعداد پست های مربوط به مطالبات مربوط به سلامتی بیشتر از نسبت حسابهای غیر بات است".

علاوه بر این ، محققان هیچ اشاره ای به کاربردهای علمی اثبات شده برای گلدان نکردند.

آللم گفت: قدم بعدی "بررسی میزان مواجهه و اعتقادات خود گزارش شده در این ادعاها و خطرات و مزایای درک شده از مصرف حشیش ، اهداف استفاده و استفاده واقعی" خواهد بود.

این یافته ها در شماره دسامبر ژورنال بهداشت عمومی آمریکا منتشر شد.

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منبع: دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ، لس آنجلس ، انتشار خبر ، دسامبر ۲۰۱۹

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۱۸ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (tagsToTranslate) ماری جوانا (t) گلدان (t) ادعای سلامتی (t) توییتر (t) رسانه های اجتماعی (t) اخبار جعلی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.