مواد مخدر سرطان پروستات می تواند "تغییر بازی" باشد

مواد مخدر سرطان پروستات می تواند "تغییر بازی" باشد

FRIDAY ، ۲۹ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – یک آزمایش بالینی برای مردان با سرطان پیشرفته پروستات ، قرص جدید هورمون درمانی بهتر از تزریق های استاندارد کار می کند – و خطر بسیار کمتری از حمله قلبی یا سکته مغزی را به همراه دارد.

این دارو با نام relugolix هنوز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. دکتر نور نی شور ، محقق محاکمه گفت: "اگر چراغ سبز را بدست آورد ،" تغییر بازی "است.

هورمون درمانی مدت طولانی است که یک درمان استاندارد برای سرطان پیشرفته پروستات است – از جمله مواردی که تومور در غده پروستات گسترش یافته یا بعد از درمان با جراحی یا پرتودرمانی عود کرده است.

هدف سرکوب هورمونهای آندروژن از جمله تستوسترون است زیرا آنها باعث رشد تومورهای پروستات می شوند.

در حال حاضر ، این معمولاً با داروهای تزریقی به نام آگونیست های LHRH انجام می شود. مشکل این است که داروها قبل از کاهش شدید سطح هورمون باعث افزایش تستوسترون می شوند. این افزایش علائم مرتبط با سرطان مانند درد استخوان و مشکلات ادراری باعث شعله ور شدن می شود.

شور ، مدیر پزشکی مرکز تحقیقات ارولوژیک کارولینا در Myrtle Beach ، S.C گفت: "این مانند مسابقه است و به مردم می گوید که ابتدا ۱۰ قدم عقب بردارند و بعد شروع به دویدن کنند."

در مقابل ، محققان نشان می دهند که relugolix – که به عنوان قرص روزانه گرفته می شود – به سرعت سطح تستوسترون را پایین می آورد.

حتی مهمتر از آن ، شور گفت ، این بیماری از "حوادث" قلبی عروقی خطر کمتری دارد – که به عنوان سکته قلبی ، سکته مغزی یا مرگ از هر علت تعریف می شود.

در طی ۴۸ هفته ، این خطر در مردان مبتلا به عود بیماری مجدد ۵۴ درصد ، در مقابل آگونیست LHRH استاندارد به نام لوپرولید کمتر بود.

دکتر ویلیام کانس ، رئیس ارشد پزشکی و علمی انجمن سرطان آمریکا گفت: "این بسیار مهم است."

کانس ، که درگیر این مطالعه نبود ، گفت: "این دارو تقریباً همه جعبه ها را بررسی می کند."

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتری در مورد عملکرد طولانی مدت دارو لازم است. کانس گفت ، اما در صورت تصویب ، احتمالاً مورد علاقه آگونیست های LHRH قرار می گیرد.

این یافته ها در مجله پزشکی New England (NEJM) منتشر می شود ، و همزمان روز جمعه در نشست سالانه مجازی انجمن آمریکایی آنکولوژی بالینی گزارش می شود.

(برچسب ها ToTranslate) سرطان پروستات (درمان) درمان جدید (T) هورمون درمانی (T) سرطان (T) سرطان (T) درمان سرطان (مردان)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.