بیماران مبتلا به COVID-19 مبتلا به بیماری CVID-19 که به شدت مبتلا هستند ، لخته شد

بیماران مبتلا به COVID-19 مبتلا به بیماری CVID-19 که به شدت مبتلا هستند ، لخته شد

توسط E.J. موندل

خبرنگار HealthDay

FRIDAY ، ۲۹ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – در یک مطالعه کوچک فرانسوی ، سه چهارم از کلیه بیماران مبتلا به COVID-19 بستری در مراقبت های ویژه ، به دنبال یک لخته خون خطرناک در ساق پا بودند که بتواند به ریه ها و به طور بالقوه سفر کند. باعث مرگ

این شرط که به عنوان DVT شناخته می شود ، ابتدا به عنوان اصطلاح "سندرم کلاس اقتصاد" مشهور شد ، هنگامی که مسافران در پروازهای طولانی از مسافرت پس از مدت طولانی نشستن آنها را توسعه دادند. کارشناسان می گویند ، اما لخته ها می توانند تهدید کننده زندگی باشند و تعداد دفعات مشاهده شده آنها در بیماران COVID-19 باعث زنگ خطر می شود.

دکتر ماجا زریچ ، متخصص قلب و عروق آمریکا که به مطالعه فرانسه ارتباطی نداد ، گفت: یافته های جدید "کاملاً شگفت آور بود".

زریچ ، متخصص قلب در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک گفت: "شصت و پنج درصد از کل بیماران بستری دارای شواهد DVT در اندام تحتانی بودند و دو روز بعد این درصد به ۷۹٪ افزایش یافت."

او و محققان فرانسوی گفتند که این یافته ها از آزمایش سریع در مورد کلیه بیماران بستری در COVID-19 برای علائم خطر لخته شدن و استفاده از داروهای رقیق کننده خون در بیماران که در نظر گرفته می شوند در معرض خطر باشند ، حمایت می کند.

یکی از نشانه های غیر منتظره و نگران کننده COVID-19 تأثیر آن بر لخته شدن و افزایش بعدی آن در معرض خطر سکته مغزی ، حتی در بین بیماران جوان است. به گفته زاریک ، آنچه باعث افزایش "چسبندگی" در خون می شود ، مشخص نیست – این می تواند یک محصول جانبی "طوفان" التهابی است که توسط عفونت کروناویروس ایجاد می شود ، یا برخی از ناهنجاری ها در عملکرد دیواره های رگهای خونی است.

این تحقیق جدید توسط دکتر Tristan Morichau-Beauchant ، متخصص بخش مراقبت های ویژه (ICU) در مرکز قلب و عروق شمالی در Saint-Denis فرانسه انجام شد. این مطالعه بر روی ۳۴ بیمار پیوسته COVID-19 که در اواسط ماه مارس و آغاز آوریل در مرکز مراقبتهای ویژه بستری بودند ، انجام شد.

بعد از بستری به کلیه بیماران رقیق کننده خون داده شد و پزشکان نیز سونوگرافی ساق پا را ترتیب دادند که در هنگام بستری گرفته شد و سپس دوباره ۴۸ ساعت بعد.

آزمایش خون که به دنبال یک نشانگر اصلی خطر لخته شدن به نام D-dimer بود نیز از هر بیمار گرفته شد.

ادامه داد

زریک توضیح داد: "D-dimer یک محصول جانبی از فعالیت لخته است و اغلب به عنوان آزمایش غربالگری" رد می شود "برای حذف احتمال DVT یا آمبولی ریوی (لخته ریه) استفاده می شود."

این تیم میزان DVT بسیار بالایی پیدا کرده است – بیش از سه چهارم بیماران دچار لخته شدن پا بودند. محققان فرانسوی گفتند: در بعضی موارد ، تا دو روز پس از بستری در بیمارستان لخته ها تشکیل نمی شوند.

زریچ گفت: "چنین شیوع بالای DVT در بیماران مبتلا به بیماری بحرانی با وجود این واقعیت که همه بیماران DVT معمول (داروهای پیشگیرانه) قبل از بستری در ICU را دریافت کرده اند واقعاً مبهم است."

Morichau-Beuuchant و همکارانش خاطرنشان کردند ، همانطور که ​​در بیماران شدید COVID-19 مرسوم است ، بسیاری از آنها مشکلات پزشکی پیشین داشتند. تقریبا نیمی (۴۴٪) مبتلا به دیابت بودند ، بیش از یک سوم (۳۸٪) فشار خون بالا داشتند و بسیاری از آنها چاق بودند.

تیم فرانسوی اظهار داشت: از آنجا که سطح خون D-dimer زیاد بود ، نشانگر خطر لخته شدن خون است ، نتایج این بیماران "ممکن است با تشخیص زودهنگام و شروع سریع درمان ضد انعقادی (رقیق کننده خون) بهبود یابد."

زاریک موافقت کرد. وی گفت: "در حالی که ما باید با تمام روشهای ضد ویروسی و ضد التهابی و حمایت تنفسی در بیماران بستری در COVID-19 ادامه دهیم ، اما به نظر می رسد که باید در روند نشانگرهای التهابی و به ویژه سطح D-dimer نیز توجه داشته باشیم. " او گفت.

زریچ گفت ، استفاده زودهنگام از داروهای رقیق کننده خون در افراد در معرض خطر نیز ضروری است و باید حتی پس از مرخص شدن بیماران از مراقبت های بیمارستانی ، این بیماری ادامه یابد.

وی گفت: "در موسسه ما توصیه هایی را برای ترشح کسانی که دارای سطح D-Dmermer زیاد هستند در یک دوره ضد انعقادی کوتاه مدت چهار تا شش هفته قرار داده ایم ، حتی اگر هیچ مدرکی از DVT یا آمبولی ریوی وجود نداشته باشد ، تا زمانی که نزدیک بالینی باشد. و پیگیری تصویربرداری را می توان به عنوان سرپایی تعیین کرد. "

این مطالعه جدید در ۲۹ ماه مه به صورت آنلاین در JAMA Network Open منتشر شد.

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منابع: Maja Zaric ، MD ، متخصص قلب و عروق مداخله ، Lenox HillH Hospital ، شهر نیویورک ؛ شبکه JAMA افتتاح ، ۲۹ مه ۲۰۲۰ ، آنلاین

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۲۰ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (برچسب ها ToTranslate) coronavirus (t) covid-19 (t) dvt (t) ترومبوز ورید عمیق (t) لخته های خون (T) لخته های (t) همه گیر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.