سرطان و COVID-19: چشم انداز چیست؟

سرطان و COVID-19: چشم انداز چیست؟

۲۸ مه ۲۰۲۰ – براساس یک مطالعه جدید که ۹۲۸ بیمار را با هر دو بیماری ارزیابی کرده است ، بیماران سرطانی مبتلا به COVID-19 که در غیر این صورت سالم هستند ، قادر به زنده ماندن از کورو ویروس هستند. اما برای بیماران سرطانی مبتلا به COVID-19 که دارای مشکلات پزشکی دیگری مانند فشار خون بالا و دیابت نیز بودند ، خبرهای بسیار تلخ ای وجود داشت.

به طور کلی ، میزان مرگ و میر ناشی از COVID-19 برای بیماران سرطانی در طی پیگیری ۳ هفته این مطالعه ۱۳٪ بود ، می گوید: جرمی وارنر ، دکتر MD ، استادیار پزشکی و انفورماتیک های زیست پزشکی در دانشگاه وندربیلت ، نشویل.

این بالاتر از نرخ مرگ و میر ۵٫۹٪ مورد برای ایالات متحده است.

وقتی وارنر به گروه کوچکی از ۸۶ بیمار که علاوه بر سرطان و کرونوی ویروس مشکل پزشکی دیگری نداشتند ، نگاه کرد و با وجود سرطان به طور عادی عمل کرد ، متوجه شد که همه آنها زنده مانده اند.

افراد در معرض خطر مرگ بیشتر شامل:

بیماران مسن تر
          مردان
          افراد سیگاری یا افراد سیگاری سابق
          بیماران با دو شرط دیگر
          مبتلایان به سرطان فعال
          بیمارانی که ترکیب دارویی هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین را مصرف کرده بودند

وارنر می گوید ۲۷۰ بیمار ترکیب دارو را دریافت کرده اند. از زمان شروع مطالعه ، در اواسط ماه مارس ، "اینها بیشترین داروهای مورد استفاده در معالجه بیماران مبتلا به COVID بودند."

وارنر می گوید: "آنچه ما پیدا کردیم خطر مرگ سه برابر در بیمارانی است که این ترکیب را داشتند" ، اما محقق نمی تواند این نتیجه را با اطمینان توضیح دهد. "این بدان معناست که آیا این داروها خودشان باعث آسیب می شوند ، یا اینکه بیماران مریض تر بودند یا ممکن است ترکیبی باشند ، ما فقط نمی دانیم."

ترکیب دارو که از زمان شروع مطالعه محبوب بوده است ، از آن زمان بی اعتبار است. در تجزیه و تحلیل اخیر هیدروکسی کلروکین با یا بدون آنتی بیوتیکی مانند آزیترومایسین که به بررسی داده های ۶۷۱ بیمارستان و شش قاره می پردازد ، محققان نتوانستند یک فایده را تأیید کنند و ارتباطی با کاهش بقا در بیمارستان و افزایش خطر ابتلا به ریتم غیر طبیعی قلب پیدا کردند.

وارنر می گوید: "این داروها نباید خارج از کارآزمایی بالینی قرار بگیرند و آزمایشات بالینی برای تعیین کمک یا آسیب دیدن ضروری است." از ۲۷۰ نفری که در این مطالعه ترکیب دارویی دریافت کرده اند ، وارنر می گوید که تنها دو نفر آنها را به عنوان بخشی از یک کارآزمایی بالینی دریافت کردند.

جزئیات مطالعه

محققان اطلاعاتی را در مورد بیماران مبتلا به COVID-19 مبتلا به سرطان از ۱۰۴ موسسه به عنوان بخشی از یک کارآزمایی بالینی جمع آوری کردند. میانگین سنی ۶۶ سال و سرطان پستان شایعترین نوع بود که ۲۱٪ از بیماران را تحت تأثیر قرار داده و در پی آن پروستات ، دستگاه گوارش و قفسه سینه از جمله سرطان ریه قرار دارد. ۳۹٪ بیماران مبتلا به COVID-19 در درمان سرطان فعال بودند. نوع سرطان با مرگ و میر مرتبط نبود.

تیم وارنر همچنان به بررسی تأثیر COVID-19 در بیماران مبتلا به سرطان می پردازد. پایگاه داده اکنون بیش از ۲۲۰۰ بیمار است. او می گوید ، استفاده از داروی ضد ویروسی Remdesivir به طرز چشمگیری افزایش یافته است. FDA در اول ماه مه مجوز استفاده اضطراری از remdesivir برای درمان COVID-19 را صادر کرد.

وارنر می گوید ، در بعضی موارد ، بیماران مبتلا به COVID-19 که در معالجه سرطان فعالیت خوبی دارند ممکن است بتوانند آنها را ادامه دهند ، اما ممکن است دیگران در مراقبت تسکینی فکر کنند.

وی می گوید: "بیماران با پیشرفت سرطان یا اختلال در عملکرد در معرض خطر بیشتری برای نتیجه بد هستند." "کاملاً واضح است که در صورت تشخیص COVID-19 ، آنها نباید به درمان های تهاجمی برای سرطان ادامه دهند."

مطالعه سرطان دوم

یک مطالعه جداگانه نشان داد که بیماران مبتلا به سرطان سینه ، از جمله ریه ، که دارای COVID-19 نیز هستند ، اگر بالای ۶۵ سال سن داشته باشند ، احتمال کمتری برای زنده ماندن از کورور ویروس دارند ، در شیمی درمانی ، روی استروئیدهای بیش از ۱۰ میلی گرم در روز یا در ضد داروهای لخته خون

پایگاه داده شامل ۴۲۸ بیمار است: ۱۴۱ نفر درگذشت ، ۱۶۹ نفر بهبود یافتند و ۱۱۸ نفر با داده های مداوم.

هوارد A. برریس سوم ، رییس انجمن انجمن سرطان شناسی بالینی آمریکا ، که هر دو سخنرانی را مرور کرده است ، می گوید ، این دو مطالعه به درک در مورد تأثیر ویروس در بیماران سرطانی کمک می کند.

وی می گوید: "با ویروس ایجاد پنومونی و آسیب ریه در بیماران آلوده که بیمار شدند ، جای تعجب نیست که بیماران مبتلا به سرطان ما با سرطانهای ریه و سایر قفسه سینه آسیب پذیرتر باشند." وی می گوید که نتایج منفی با آزیترومایسین و هیدروکسی کلروکین نیز توسط دیگران گزارش می شود.

وی بیماران COVID-19 را مبتلا به سرطان تشویق می کند تا با راهنمایی متخصصان سرطان ، متخصصان بیماری های عفونی و پزشکان ریه ، آزمایش های بالینی را برای درمان COVID-19 انجام دهند.

منابع

جرمی وارنر ، دکتر ، دانشیار پزشکی و انفورماتیک زیست پزشکی ، دانشگاه وندربیلت ، نشویل.

هوارد A. بوریس سوم ، دکتر ، رئیس جمهور ، انجمن انکولوژی بالینی آمریکا.

نشست سالانه انجمن انکولوژی بالینی آمریکا ، ۳۰ مه ۲۰۲۰٫

FDA: "Coronavirus (COVID-19) به روزرسانی: FDA مجوز استفاده اضطراری را برای درمان احتمالی COVID-19 صادر می کند ،" اول ماه مه ۲۰۲۰٫

Lancet: "هیدروکسی کلروکین یا کلروکین با یا بدون ماکرولید برای درمان COVID-19: تجزیه و تحلیل رجیستری چند ملیتی."

مرکز منابع Johns Hopkins Coronavirus.

© ۲۰۲۰ WebMD، LLC. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (برچسب ها ToTranslate) سرطان (t) درمان COVID-19 (t) coronavirus (t) درمان (t) انتقال خطر (t) انتقال (T) انتقال (T) میزان مرگ و میر (T) مطالعه (T) ASCO

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.