۱ از ۱۰ بیمار مبتلا به دیابت COVID در بیمارستان درگذشت

۱ از ۱۰ بیمار مبتلا به دیابت COVID در بیمارستان درگذشت

سه شنبه ، ۲۸ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – یک مطالعه جدید فرانسوی نشان داد که ده درصد از بیماران مبتلا به دیابت با COVID در طی یک هفته از ورود به بیمارستان می میرند و ۲۰ درصد به نفس کشیدن هوا نیاز دارند.

محققان داده های مربوط به بیش از ۱۳۰۰ بیمار مبتلا به دیابت ، ۱۹ سال مبتلا به دیابت ، میانگین سنی ۷۰ سال را که در فرانسه در ماه مارس در بیمارستان بستری بودند ، تجزیه و تحلیل کردند. از این تعداد ، ۸۹٪ مبتلا به دیابت نوع ۲ ، ۳٪ مبتلا به دیابت نوع ۱ و بقیه انواع دیابت داشتند.

این مطالعه نشان داد که از هر ۵ بیمار ۱ روز پس از ورود به بیمارستان ، تحت مراقبتهای ویژه در یک دستگاه تهویه مطبوع قرار گرفتند. ۱ از ۱۰ فوت کرده بود. و ۱۸٪ مرخص شده بودند.

محققان گفتند: "عوامل خطر ابتلا به فرم شدید COVID-19 (در بیماران مبتلا به دیابت) با کسانی که در جمعیت عمومی یافت می شود یکسان است: سن و BMI (وزن)." ، از بیمارستان دانشگاه نانت.

این مطالعه برای اولین بار به بررسی چگونگی تأثیر COVID-19 بر بیماران مبتلا به دیابت پرداخت.

کنترل ضعیف قند خون به نظر نمی رسد که نتیجه بیمار را تحت تأثیر قرار دهد ، اما عوارض دیابتی و سن بالاتر با افزایش احتمال مرگ مرتبط است.

بنابراین شاخص توده بدنی بالاتر (BMI) ، تخمین چربی بدن بر اساس وزن و قد بود. بیمارانی که BMI بالاتری دارند نیز احتمال بیشتری به ونتیلاتور نیاز دارند.

در این مطالعه مشخص شد که ۴۷٪ از بیماران عوارضی در چشم ، کلیه یا اعصاب (میکرو عروقی) دارند و ۴۱٪ از آنها عوارضی در قلب ، مغز و پاها (ماکرووواسکولار) دارند.

به گفته محققان ، این عوارض بیشتر از دو برابر خطر مرگ بیمار در روز هفتم بستری را نشان می دهد.

سن نیز مهم بود. بیماران ۷۵ سال و بالاتر ۱۴ برابر بیشتر از بیماران زیر ۵۵ سال جان خود را از دست دادند. بیماران بین ۶۵ تا ۷۴ سال در مقایسه با افراد زیر ۵۵ خطر مرگ را سه برابر داشتند.

علاوه بر این ، آپنه انسدادی خواب و تنگی نفس تقریباً خطر مرگ بیمار را سه برابر کرده است و BMI بالاتر شانس نیاز به دستگاه تهویه هوا یا مرگ را افزایش داده است.

محققان گفتند که زنان ۲۵٪ از مردن و یا احتیاج به دستگاه تهویه مطبوع کمتر بودند ، اما اختلاف آماری مرزی بود. وقتی آنها فقط روی مرگ تمرکز کردند ، خطر زنان و مردان تقریباً یکسان بود.

این یافته ها ۲۸ ماه مه در مجله Diabetologia منتشر شد.

این مطالعه تأیید کرد که انسولین و سایر درمان های کنترل قند خون شانس شدید COVID-19 را افزایش نمی دهد و باید در بیماران دیابتی ادامه یابد.

(برچسب ها ToTranslate) covid-19 (t) coronavirus (t) دیابت (T) شیوع بیماری همه گیر (t) همه گیر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.