الکترود تزریقی می تواند درد را بدون دارو کنترل کند

الکترود تزریقی می تواند درد را بدون دارو کنترل کند

سه شنبه ، ۲۸ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نشان می دهد که یک الکترود تزریقی می تواند روش بهتری برای کاهش درد عصبی مزمن نسبت به مسکن های افیونی یا کاشت های بزرگ و گران باشد.

آن را "injectrode" می نامند. مقاله اخیر نشان می دهد که برای کاهش درد کمر ، ایمن تر از استفاده طولانی مدت از مواد افیونی مانند OxyContin (oxycodone) آسان تر و ارزان تر از کاشت ستون فقرات است.

محقق کیپ لودویگ ، استاد مهندسی زیست پزشکی و جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه ویسکانسین مادیسون گفت: یک ژل سیلیکون مایع پر از ذرات فلزی کوچک در اطراف عصب ایجاد می شود.

لودویگ گفت: "این درمان می شود (سخت می شود) و به یک الکترود رسانا تبدیل می شود" که عصب را احاطه کرده است.

سپس پزشکان غلاف بیرونی عایق را در اطراف الکترود تازه شکل گرفته تزریق می کنند و از همان ژل برای ساختن سیم در حال عبور از تزریق به سطح پوست استفاده می کنند.

لودویگ گفت: "شما اکنون ارتباط مستقیمی برای تحریک اعصاب عمیق از سطح پوست دارید ، بدون اینکه هیچ گونه عصبی روی سطح پوست تأثیر بگذارد." "ما در تلاش هستیم تا از نظر تهاجمی ، این مسئله را به جایی برساند که مثل گرفتن یک خال کوبی باشد."

لودویگ گفت ، استفاده از پالس های الکتریکی برای تغییر فعالیت اعصاب ، تکنیکی به نام عصب دهی ، نشان داده شده است که به طور موثر می تواند درد مزمن عصب را درمان کند.

لودویگ گفت: "هنگامی که احساس درد می کنید ، آن اعصاب یک سیگنال الکتریکی ارسال می کنند که به سمت مغز شما می رود و به شما می گوید که احساس درد می کنید." "این سیگنال را قطع می کند."

لودویگ گفت ، با این حال ، تجویز عصبی وسیله ای مناسب برای درمان درد اعصاب نبوده است زیرا نیاز به یک عمل جراحی تهاجمی و گران قیمت دارد تا بتواند یک کامپیوتر کوچک با بار الکتریکی را در داخل فرد قرار دهد.

لودویگ گفت ، از آنجا که روش عصب دهی بسیار پرهزینه است ، بیماران اغلب مجبورند نشان دهند که داروهای مخدر و سایر روشهای درمانی در درمان درد آنها مؤثر نیستند قبل از اینکه بیمه هزینه کاشت را بپردازد. در آن زمان ممکن است فرد معتاد شود.

لودویگ گفت: "اگر ما می توانیم این روش را کمتر تهاجمی کنیم ، می توانید آن را نه فقط برای بیمارانی که در ابتدا تمام داروهای درمانی را شکست خورده اید ، شروع کنید. می توانید قبل از داروها یا حداقل با داروها این کار را انجام دهید."

(برچسب ها ToTranslate) درد مزمن (t) مدیریت درد (T) تزریق (t) تکنولوژی بهداشت (T) مسکن ها (T) درد عصبی (t) عصب دهنده ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.