COVID-19 ویروس موجود در مدفوع ممکن است عفونی باشد

COVID-19 ویروس موجود در مدفوع ممکن است عفونی باشد

دانشمندان در چین که این آزمایش را با ویروس جدا شده از مدفوع یک بیمار مبتلا به COVID-19 انجام دادند ، دریافتند که می تواند سلولهای زنده را آلوده کند. وقتی سلولهای آلوده را تحت میکروسکوپ الکترونی مشاهده کردند ، می توانند سلولهایی را منتشر کنند که ذرات ویروسی را که احتمالاً آماده عفونت سلولهای بیشتری هستند ، رها کنند ، پتانسیل شیوع بیماری را از این طریق نشان می دهند.

محققان همچنین دریافتند که حدود ۱۰۰ برابر ویروس در مدفوع نسبت به نمونه های گرفته شده از دهان و بینی بیماران وجود دارد.

"واقعاً این سوال بزرگ می شود ، درست است؟ و چقدر اهمیت دارد در طرح بزرگ امور ، "می گوید Barun Mathema ، دکترا ، اپیدمیولوژیک بیماری های عفونی در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک.

در حال حاضر ، این هنوز یک ناشناخته بزرگ است. در این مطالعه ویروس از مدفوع بیماران بسیار بیمار نمونه گرفته شده است. به هیچ وجه نمی توان فهمید که آیا افراد مبتلا به عفونت های خفیف به اندازه ویروس تولید می کنند یا به سختی آن را ریخته اند. این مطالعه همچنین از یک سیستم آزمایشگاهی استفاده کرده است – دانشمندان سلول ها و ویروس را در همان ظرف پتری قرار داده اند تا ببینند چه اتفاقی خواهد افتاد. به همین دلیل ، این انتقال در جهان واقعی را نشان نمی دهد.

با این وجود ، ماتیما می گوید که در تنظیمات خاص ، ویروس موجود در مدفوع می تواند یک عامل مهم در شیوع بیماری باشد.

وی می گوید: "احتمالاً چندین مسیر انتقال وجود دارد".

در حال حاضر ، او می گوید ، "ما مطمئناً فکر نمی کنیم این یک مسیر اصلی است."

در حال حاضر ، ویروسی که از سرفه و عطسه به هوا رها می شود ، بزرگترین عامل شیوع آن است. تماس با سطوح آلوده به نام انتقال فومیت نیز ممکن است نقش داشته باشد.

تا زمانی که بیشتر مشخص شود ، Mathema می گوید بد نیست در حمام های مشترک احتیاط کنید ، قبل از اینکه بخواهید در صورت تمیز کردن ایجاد آئروسلهای توالت بخار ، درب آن را ببندید.

"مطمئناً ذرات معلق در هوا در هوا وجود دارد. به نظر می رسد که کلاه ها بسیار مهم هستند. "

سرانجام ، CDC می گوید حداقل ۱۰ ثانیه بعد از رفتن به حمام ، تعویض پوشک کودک یا کمک به کودک بزرگتر در حمام شستن دست ها بسیار مهم است.

[برچسب هاToTranslate] COVID-19

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.