لخته شدن با COVID-19 ممکن است جفت را آزار دهد

لخته شدن با COVID-19 ممکن است جفت را آزار دهد

به گفته تیم تحقیقاتی ، در جفتهای مورد بررسی دو ناهنجاری مشاهده شده است: رگهای خونی غیر طبیعی که در انتقال خون از مادر به جنین دخیل هستند (وضعیتی به نام سایتهای عروقی عروقی مادر) و لخته شدن خون درون جفت به نام ترومب بین لوزه.

فشار خون مسئله ای نبود. حتی اگر برخی از خانم ها در دوران بارداری دچار فشار خواص فشار خون شوند (پره اکلامپسی) ، به نظر نمی رسد که موضوع در این مطالعه بر زنان تأثیر بگذارد.

گلدشتین گفت: "هنوز هم اتفاق نظر وجود دارد که مشکلات انعقاد خون و آسیب عروق خونی در بیماران مبتلا به COVID-19 وجود دارد." "یافته های ما تأیید می کند که ممکن است چیزی در مورد لکه بینی وجود داشته باشد ، و در جفت اتفاق می افتد."

این یافته ها ، که در تاریخ ۲۲ مه در ژورنال آمریکایی آسیب شناسی بالینی منتشر شده است ، حاکی است که پزشکان باید از نظر ابتلا به بیماری کروناویروس ، زنان باردار را از نزدیک کنترل کنند.

میلر گفت ، نظارت نزدیک تر ممکن است شامل آزمایشات بدون استرس باشد ، که ارزیابی می کنند که جسم به خوبی اکسیژن را دریافت می کند ، یا اولتراسوند های رشدی را نشان می دهد که در صورت رشد کودک با شرایط سالم رشد می کند.

میلر گفت: "نه برای ترسیم یک تصویر ترسناک ، بلکه این یافته ها مرا نگران می کند." "من نمی خواهم از یک مطالعه کوچک نتیجه گیری های جالبی را به دست آورم ، اما این نگاه اولیه در مورد اینکه COVID-19 چگونه ممکن است باعث ایجاد تغییر در جفت شود ، پیامدهای بسیار مهمی برای سلامتی یک بارداری دارد. ما باید بحث کنیم که آیا باید چگونه تغییر کنیم؟ ما همین حالا زنان باردار را رصد می کنیم. "

در مورد سقط جنینی که در این گزارش ذکر شده است ، "آن بیمار بدون علامت بود (برای COVID-19) ، بنابراین ما نمی دانیم که آیا این ویروس باعث سقط جنین شده است یا ارتباطی ندارد."

دو متخصص زنان که گزارش جدید را مطالعه می کردند موافقت کردند که این یافته ها باعث نگرانی می شوند.

دکتر میچل کرامر ، که راهنمایی زنان و زایمان در بیمارستان هانتینگتون در هانتینگتون ، نیویورک است ، گفت: "این مقاله یافته های بسیار جالب و در عین حال نگران کننده ای دارد." و تشکیل لخته – اساساً ، آسیب عروقی است. "

وی گفت ، هنوز هم مادران به هیچ وجه نباید نگران باشند. کرامر گفت: "تحقیقات بیشتری مورد نیاز است و این یافته ها ممکن است نوک کوه یخ باشد ، اما به نظر نمی رسد نوزادان بارداری آلوده به COVID-19 تحت تأثیر منفی قرار بگیرند."

دکتر آدی داوودوف رئیس صندوق زنان و زایمان در بیمارستان دانشگاه استاتن آیلند در شهر نیویورک است. وی موافقت کرد که "با آموختن اطلاعات بیشتر در مورد COVID-19 ، متوجه شده ایم که خطر لخته شدن رو به افزایش است و جای تعجب نیست که بررسی جفت باعث ایجاد مجاری در عروق شود."

(برچسب ها ToTranslate) لخته شدن بارداری (t) کووید (t) جفت (t) ویروس (t)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.