آیا می توانید COVID-19 را از طریق چشمان خود بگیرید؟

آیا می توانید COVID-19 را از طریق چشمان خود بگیرید؟

Duh می گوید: "این ویروس در نمونه های سواب و ملتحمه از افراد مبتلا به COVID-19 مشاهده شده است." "اگر کسی چشمان خود را مالش دهد و سپس شخص دیگری را لمس کند یا یک سطح را لمس کند ، این نوع مکانیسم انتقال ممکن است رخ دهد."

وی می گوید: "این مسئله مجدداً برجسته می کند که تاج کورو ویروس چقدر مسری است و چقدر مخفی می تواند در مسری بودن آن باشد."

Duh می گوید ، اگر معلوم شود که کروناویروس می تواند چشمها را آلوده کند ، ویروس می تواند در آنجا به عنوان منبع عفونت باقی بماند. "چشم و اشک می تواند به مدت طولانی دیگر باعث عفونت دیگران شود." وی خاطرنشان کرد: یک مورد از زن آلوده به COVID مبتلا به ملتحمه که هنوز ۳ هفته پس از شروع علائمش ویروس قابل تشخیص در چشم های خود داشت.

سن ، که یک چشم پزشک است ، می گوید: ملتحمه ، که معمولاً به آن صورتی گفته می شود ، می تواند نشانه ای از COVID-19 باشد. وی توصیه می کند اگر افراد مبتلا به COVID-19 در صورت داشتن این بیماری تست شوند ، که با قرمزی ، خارش ، پارگی ، ترشحات و احساس گرگی در چشم مشخص شده است.

نمایشگاه ، ویروس شناس ، برای بهبودی در منزل از بیمارستان آزاد شد و همچنان خواستار محافظت از چشم است. وی به NBC News گفت: "مردم دوست دارند افرادی مانند من را با من تماس بگیرند ، چیزهایی از این دست ، اما واقعیت این است ، ما فقط سعی می کنیم آنها را ایمن نگه داریم."

CDC چنین توصیه ای را صادر نکرده است. آژانس در ایمیلی می گوید "توصیه های خاصی در رابطه با محافظت از چشم برای عموم ارائه نمی دهد. با این حال ، در تنظیمات مراقبت های بهداشتی ، CDC محافظت چشم را برای کارمندان مراقبت های بهداشتی توصیه می کند تا از انتقال از طریق قطرات جلوگیری کنند. "

سن موافق است او می گوید: "برای عموم مردم ، من فکر نمی کنم که اطلاعات کافی داشته باشیم تا نشان دهند که آنها باید به شکلی چشم را تحت پوشش خود قرار دهند."

وقتی او به فروشگاه مواد غذایی می رود ، محافظ چشم نمی پوشند. "من فقط وقتی می بینم که بیماران چشمی از نزدیک دیده می شوند ، عینک می پوشند ، اساساً به این دلیل که ۴ یا ۵ اینچ از آنها دور هستم."

مانچ می گوید ، اما محافظت کامل – ماسک ، دستکش و حتی محافظت از چشم ، مانند عینک ، می تواند به کسانی که مراقبت از بیمار COVID-19 در خانه دارند کمک کند. "اگر از کسی مراقبت می کنید ، این خطر بسیار بیشتر است زیرا آنها بار ویروسی را بار می آورند. شما احتمال انتقال را کم می کنید. "

[برچسب ها ToTranslate] COVID-19

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.