سکته مغزی هنگام برخورد با بیماران COVID کشنده تر است

سکته مغزی هنگام برخورد با بیماران COVID کشنده تر است

توسط استیون راینبرگ

خبرنگار HealthDay

FRIDAY ، ۲۲ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – COVID-19 خطر سکته مغزی را افزایش نداده است ، اما هنگامی که سکته مغزی رخ داد ، احتمالاً کشنده خواهد بود.

طبق گفته محققان ، کمتر از ۱٪ از بیماران بستری در COVID-19 دچار سکته مغزی می شوند. آنها همچنین دریافتند که مبتلایان به COVID-19 که دچار سکته مغزی می شوند ، هفت برابر بیشتر از افرادی که دچار سکته مغزی می شوند ، می میرند اما به COVID-19 آلوده نیستند.

محقق برجسته دکتر شادی یاگی در خبرهای دانشگاه نیویورک گفت: "مطالعه ما نشان می دهد که سکته مغزی یک عارضه غیر معمول و در عین حال مهم کروناویروس است ، با توجه به اینکه این سکته ها با مقایسه با سکته هایی که در بیمارانی انجام می شود که آزمایش ویروس را منفی می کنند شدیدتر هستند." رهایی. وی استادیار گروه عصب شناسی دانشکده پزشکی NYU گروسمن در شهر نیویورک است.

برای مطالعه ، یاگی و تیم وی ۳۲ بیمار سکته مغزی را در میان بیش از ۳۵۰۰ بیمار تحت درمان با COVID-19 در بیمارستانهای NYU بین ۱۵ مارس و ۱۹ آوریل شناسایی کردند.

آنها این بیماران را با بیماران سکته مغزی بدون ویروس مقایسه کردند. محققان دریافتند که بیماران سکته مغزی مبتلا به COVID-19 علائم شدیدتری نسبت به بیماران فاقد ویروس دارند. در طول دوره مطالعه ، ۶۳٪ درگذشت ، در حالی که ۹٪ از افراد فاقد ویروس و ۵٪ از کسانی که قبل از همه گیری دچار سکته مغزی شده اند.

محققان گفتند ، این یافته ها به شواهدی مبنی بر اینکه COVID-19 با افزایش خطر لخته شدن همراه است ، می تواند باعث سکته مغزی شود ، افزود.

"یافته های ما شواهد قانع کننده ای را ارائه می دهد که لخته شدن خون گسترده ممکن است یک عامل مهم منجر به سکته مغزی در بیماران مبتلا به COVID-19 باشد." دکتر جنیفر فرونترا ، استاد گروه عصب شناسی در NYU گفت:

Frontera در این نسخه اضافه کرد: "نتایج به ضد انعقاد یا همان درمان نازک کننده خون به عنوان ابزاری بالقوه برای کاهش شدت غیرمعمول سکته های مغزی در مبتلایان به عروق کرونوی اشاره دارد."

این گزارش ۲۰ مه در ژورنال Stroke منتشر شد.

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منبع: دانشکده پزشکی NYU Grossman ، انتشار خبر ، ۲۰ مه ۲۰۲۰

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۲۰ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (برچسب ها ToTranslate) covid (t) سکته مغزی (T) ویروس (T) همه گیر

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.