دارو درمانی ترکیبی برای درمان COVID

دارو درمانی ترکیبی برای درمان COVID

توسط دنیس تامپسون

خبرنگار HealthDay

سه شنبه ، ۲۱ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – درمان دارویی ترکیبی برای COVID-19 با هدف جلوگیری از انتشار ویروس در بدن انسان و همچنین فروکش کردن سیستم ایمنی بدن که میکروب ها را از بین می برد ، جلوگیری می کند.

یک کارآزمایی بالینی که توسط فدرال ایالات متحده تأمین می شود ، آزمایش می کند که آیا Remdesivir تجربی ضد ویروسی تجربی بهتر در برابر COVID-19 اگر با یک داروی ضد التهابی قدرتمند به نام baricitinib تجویز شود ، کار می کند یا خیر.

"Baricitinib یک داروی خوراکی یک بار در روز است که در بسیاری از مطالعات به خوبی مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از آن در آرتریت روماتوئید تحمل شده است. تعامل دارویی بسیار کمی دارد ، بنابراین می تواند (آن را) با اکثر ضد ویروسی ها مانند Remdesivir ترکیب شود." وینسنت مارکونی ، استاد پزشکی و بهداشت جهانی در دانشکده پزشکی دانشگاه اموری در آتلانتا.

این تنها مطالعه ای نیست که به ترکیب ترکیبی از Remdesivir با یک داروی دیگر می پردازد.

این شرکت اعلام کرد این شرکت بیوتکنولوژی مستقر در واشنگتن CytoDyn در حال آماده سازی یک کارآزمایی بالینی است که می تواند Remdesivir را با leronlimab ترکیب کند ، دارویی که عفونت ویروسی را مهار می کند و همچنین برخی از اثرات ضد التهابی را نشان می دهد.

چرا داروهای دیگر را به رژیم Remdesivir اضافه می کنیم؟ دکتر ریچارد نواک ، رئیس تحقیقات بیماری های عفونی با دانشگاه ایلینویز در شیکاگو (UIC) گفت: "Remdesivir مانع از تجمع coronavirus COVID-19 در انسان است ، اما تأثیر آن در بهبود سلامت بیماران" متوسط ​​"بوده است. )

محققان گمان می کنند که این امر به این دلیل است که داروی ضد ویروسی هیچ کاری برای مقابله با واکنش شدید سیستم ایمنی بدن به COVID-19 در موارد شدید – موجی از التهاب شدید که به اندام ها آسیب می رساند و به ذات الریه کمک می کند.

دکتر آمش آدالجا ، دانشمند ارشد مرکز بهداشت سلامت جان هاپکینز گفت: "Remdesivir فواید حاشیه ای دارد و مردم را سریعتر می کند." "با این حال ، موارد ایمونولوژیکی با عفونت رخ می دهد که ممکن است مسئول برخی از تظاهرات شدید COVID-19 باشد."

تیم های تحقیقاتی امیدوار هستند که افزودن baricitinib به remdesivir با درمان COVID-19 ، نجات جان افراد و بازگشت افراد به سلامتی زودتر ، مؤثرتر باشد.

تیم نواک در UIC به تازگی اولین بیمار خود را در کارآزمایی Remdesivir / barictinib ، که توسط بودجه مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ایالات متحده تأمین می شود ، ثبت نام کرد و تحت عنوان دادگاه درمان Adaptive COVID-19 یا ACTT نامیده می شود.

ادامه داد

مرحله اول ACTT تنها بر Remdesivir متمرکز شده است. اکنون baricitinib به مخلوط اضافه می شود. نووک گفت ، در آینده ، این آزمایش همچنین می تواند ترکیب های Remdesivir با سایر داروها را آزمایش کند.

هدف این است که در این مرحله از محاکمه ، در حدود ۱۰۰ بیمارستان مختلف در سراسر جهان ، بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ شرکت کننده ثبت نام کنیم. بیماران واجد شرایط باید با COVID-19 در بیمارستان بستری شده و از عوارض مرتبط با ریه رنج ببرند.

نواک گفت ، همه افراد در این جلسه با Remdesivir تحت درمان قرار می گیرند ، اما به طور تصادفی انتخاب می شوند تا علاوه بر داروی ضد ویروسی ، barictinib یا دارونما نیز دریافت کنند.

نواک گفت: "خوب این است که ما الان داروی Remdesivir دلسوزانه استفاده می کنیم. افرادی که وارد آنها می شوند که باید تحت درمان قرار بگیرند ، ما برای آنها دارو داریم."

این رویکرد چند دارویی از تحقیقات قبلی درباره ایدز ، نشانه گرفته است ، جایی که متخصصان دریافتند که کوکتل های دارویی می توانند از شیوع و پیشرفت HIV جلوگیری کنند.

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منابع: وینسنت مارکونی ، دکترا ، استاد ، پزشکی و بهداشت جهانی ، دانشکده پزشکی دانشگاه اموری ، آتلانتا؛ ریچارد نواک ، M.D ، رئیس ، تحقیقات بیماری های عفونی ، دانشگاه ایلینویز در شیکاگو. Amesh Adalja ، M.D. ، دانشمند ارشد ، مرکز بهداشت درمانی جان هاپکینز ، بالتیمور

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۲۰ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (برچسب ها ToTranslate) Remdesivir (T) درمان covid (T) coronavirus (T)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.