به عنوان تست PSA Drop ، Adv. افزایش موارد سرطان پروستات

به عنوان تست PSA Drop ، Adv. افزایش موارد سرطان پروستات

توسط سرنا گوردون

خبرنگار HealthDay

چهارشنبه ، ۲۰ مه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – دستورالعمل های غربالگری سرطان پروستات بیش از یک دهه است که در حال تحول هستند ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که توصیه هایی در مورد آزمایش معمول سرطان پروستات ممکن است با قیمت شدیدی انجام شود – بیشتر مردان مبتلا به این بیماری تشخیص داده می شوند. سرطانهای پیشرفته پروستات.

این مطالعه نشان داد که میزان سرطانهای پیشرفته پروستات تا سال ۲۰۱۶ حدود ۵ درصد در سال افزایش یافته است.

هر چند خبرهای خوبی وجود داشت. پس از استفاده روتین از تست آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) دیگر برای اکثر مردان توصیه نمی شود ، میزان ابتلا به سرطان زودرس پروستات در مردان بین ۵۰ تا ۷۴ سال ۶٫۹ درصد در سال کاهش یافته است. (سرطانهای زودرس پروستات ممکن است بسیار کند باشد و ممکن است نیازی به درمان نداشته باشد.)

دکتر احمدین می گوید: "آقایان باید با ارائه دهندگان خود صحبت کنند. آنها باید اطمینان حاصل کنند که تمام مزایا و مضرات آزمایش PSA را درک کرده اند. مزایای این است که ممکن است از ابتلا به بیماری پیشرفته جلوگیری کنند و باعث افزایش امید به زندگی شوند." جمال ، معاون علمی رئیس جمهور از تحقیقات نظارت و خدمات درمانی برای انجمن سرطان آمریکا.

اما همچنین مضرات بالقوه ای برای دریافت یک نمایش PSA وجود دارد. برخی از آنها تحت درمان هستند ، اما پس از نشان دادن آزمایش PSA سرطان احتمالی ضررهایی برای آزمایش بیشتر وجود دارد. پس از نتیجه آزمایش مشکوک ، پزشک ممکن است بیوپسی را پیشنهاد کند. این یک روش برای از بین بردن یک نمونه کوچک از بافت از پروستات است.

جمال گفت: "بیوپسی ها می توانند منجر به خونریزی یا عفونت شوند. ۱ ، از ۱۰۰ نمونه بیوپسی منجر به بستری در بیمارستان می شود."

مشکل این است که غربالگری سرطان پروستات کاملاً واضح نیست. تست PSA می تواند مفید باشد ، اما نه همیشه. PSA آنتی ژن اختصاصی پروستات را اندازه گیری می کند – این ماده ای است که توسط سلول های موجود در غده پروستات ساخته می شود. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا ، این بیماری در سلولهای طبیعی و سرطانی ساخته می شود.

هرچه سطح PSA بالاتر باشد ، احتمال ابتلا به سرطان پروستات به احتمال زیاد وجود دارد. اما هیچ نقطه مشخصی وجود ندارد که مرد بتواند اطمینان داشته باشد که مبتلا به سرطان است (یا ندارد). بنابراین یک یافته غیرمعمول PSA ممکن است منجر به آزمایش های اضافی شود.

ادامه داد

به دلیل این عدم قطعیت ها ، کارگروه خدمات پیشگیری ایالات متحده علیه غربالگری PSA برای مردان ۷۵ سال و بالاتر در سال ۲۰۰۸ توصیه شده است. در سال ۲۰۱۲ ، USPSTF این توصیه را برای شامل مردان در هر سنی گسترش داد. در آن زمان ، کارگروه نتیجه گرفت که مزایای احتمالی ناشی از غربالگری بیشتر از ضررهای آزمایشاتی مانند PSA نیست.

در سال ۲۰۱۸ ، با این حال ، این کارگروه تحقیقات جدیدتری را مرور کرده و توصیه های آن را تجدید نظر کرد. هنوز هم توصیه می شود که مردان ۷۰ ساله و بالاتر از غربالگری PSA خودداری کنند. برای مردان ۵۵ تا ۶۹ ساله ، کارگروه می گوید تصمیم برای غربالگری یا نبودن باید یک تصمیم فردی باشد. بیماران و پزشکان آنها باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرند ، از جمله سابقه خانوادگی برخی از سرطانها ، سایر شرایط پزشکی مزمن و نژاد یا قومیت.

جمال خاطرنشان کرد که مطالعه جدید تغییراتی در میزان غربالگری PSA را در بر نمی گیرد که شاید پس از توصیه های اخیر نیروی کار رخ داده باشد.

این مطالعه شامل داده هایی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ بود. در طی این مدت ، بیش از ۲٫۲ میلیون مرد آمریکایی مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده شدند. بیشترین ۸۷٪ موارد سرطان پروستات در مراحل اولیه داشتند. تنها ۵٪ مبتلا به سرطان پروستات بودند که در مناطقی به دور از پروستات گسترش یافته بودند.

براساس اطلاعات خود گزارش شده ، میزان تست های معمول PSA در سال گذشته در بین مردان ۵۰ ساله و بالاتر از ۴۱٪ در سال ۲۰۰۸ به حدود ۳۸٪ در سال ۲۰۱۰ ، به ۳۱٫۵٪ در سال ۲۰۱۳ کاهش یافته و طبق اطلاعات خود گزارش شده در سال ۲۰۱۵ بدون تغییر باقی مانده است.

جمال گفت: "اکنون مسئله این است: آیا با جلوگیری از آزمایش PSA از آسیب های ناشی از عوارض و مرگ و میر (بیماری و مرگ) سرطان پروستات دور از آن جلوگیری می شود؟ این یک تماس سخت است." وی گفت که امیدوار است در آینده پیشرفت هایی در آزمایش های تشخیصی سرطان پروستات وجود داشته باشد.

دکتر ادموند فولفاک ، انکولوژیست پزشکی دستگاه تناسلی با مرکز جامع سرطان دانشگاه دانشگاه ایالتی اوهایو ، این یافته ها را مورد بررسی قرار داد و گفت: انتظار می رود کسانی که سرطان پروستات را درمان می کنند انتظار داشته باشند.

فولفاک گفت: "این مهم است که ما دشمن خوب را کامل نکنیم. آزمایش PSA دارای نقص هایی است ، اما در صورت استفاده مناسب ، می تواند سرطان های اولیه را تشخیص دهد."

وی افزود: شانس زنده ماندن پنج سال پس از تشخیص اولیه سرطان پروستات تقریباً ۱۰۰٪ است. اما اگر سرطان به سایر قسمتهای بدن گسترش یافته باشد ، میزان بقای پنج ساله بطور چشمگیری کاهش می یابد.

ادامه داد

فولفاک گفت اگر او در حال نوشتن رهنمودها است ، به هر مردی که پرخطر است توصیه می کند که بررسی شود. وی گفت که این افراد شامل مردان سیاه پوست (ابتلا به آنها بسیار بیشتر است) و افرادی که سابقه خانوادگی برخی سرطان ها (پروستات ، روده بزرگ ، پستان ، تخمدان ، دهانه رحم) دارند.

و ، فولفاک فکر می کند که پزشکان باید به بیماران بگویند که آیا نیاز به غربالگری دارند یا خیر. وی ادامه داد: ویزوس باید روی پزشک باشد نه بر روی بیمار. وقتی می گویید این یک تصمیم فردی است ، بیماری روی بیمار است و شما از بیمار می خواهید که از همه مکان هایی که ممکن است مفید باشد یا جمع آوری کند ، اطلاعات جمع آوری کند. اصلاً "، توضیح داد.

فولفاک همچنین از توصیه نیروهای وظیفه برای عدم آزمایش مردان ۷۰ ساله و بالاتر استفاده کرد. وی خاطرنشان کرد: برخی افراد در ۷۰ سالگی کاملاً سالم هستند و امید به زندگی طولانی دارند. در چنین حالتی ، آزمایش ممکن است معقول باشد.

وی گفت: "نباید سن برای قطع یک اندازه مناسب داشته باشد."

این مطالعه در تاریخ ۲۰ ماه مه در مجله انستیتوی ملی سرطان منتشر شد.

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منابع: احمدین جمال ، D.V.M. ، دکتر ، معاون علمی رئیس جمهور ، تحقیقات نظارت و خدمات بهداشتی ، انجمن سرطان آمریکا؛ ادموند Folefac ، M.B. ، Ch.B. ، انکولوژیست پزشکی دستگاه تناسلی ، مرکز جامع سرطان سرطان دانشگاه ایالتی اوهایو ، کلمب ؛ ۲۰ مه ۲۰۲۰ ، مجله انستیتوی ملی سرطان

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۲۰ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (برچسب ها ToTranslate) آزمون psa (T) سرطان پروستات (T) سرطان (T) سرطان پیشرفته پروستات (T) سلامت مردان (T) بهداشت باروری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.