افراد پاسخ های ایمنی شدید را به COVID-19 سوار می کنند

افراد پاسخ های ایمنی شدید را به COVID-19 سوار می کنند

تایمز گزارش داد که یافته های آزمایش اولیه در ماه مارس ، شامل هشت فرد سالم بود که هر دو دوز واکسن دریافت می کردند.

به گفته سازنده واکسن مدرن ، داوطلبان آنتی بادی هایی را تولید کردند که قادر به جلوگیری از تکرار مجدد ویروس بودند و سطح آنتی بادی ها مشابه با افرادی است که پس از انقباض ویروس بهبود یافته اند.

به گفته تایمز ، این شرکت گفت مرحله بعدی این آزمایش ۶۰۰ نفر را درگیر خواهد کرد و قرار است به زودی آغاز شود ، اما مقامات ایالات متحده هشدار داده اند که تولید یک واکسن که بصورت گسترده در دسترس باشد ، ممکن است یک سال تا ۱۸ ماه طول بکشد.

به نظر می رسد تحقیقات La Jolla این ایده را تقویت می کند که واکسن های موثر ممکن است.

در تحقیقات خود ، گروه ستت دریافتند که همه بیماران پاسخ T-cell قوی به CD4 یا "یاور" دارند که به coronavirus جدید پاسخ داده است. تقریباً همه آنها سلولهای T CD8 یا "قاتل" را به طور خاص علیه COVID-19 ساخته بودند. کروتی گفت: "داده های ما نشان می دهد که ویروس آنچه را که از پاسخ ضد ویروسی معمولی و موفق انتظار دارید ، القا می کند."

ستت خاطرنشان کرد: ما یک پایه شروع خوب داریم که اکنون بپرسیم که آیا تفاوت در نوع پاسخ ایمنی در افرادی که نتایج شدیدی دارند و نیاز به بستری شدن دارند در مقابل افرادی که می توانند در خانه بهبود پیدا کنند یا حتی بدون علامت باشند نیز وجود دارد.

وی گفت: "اما نه تنها این ، ما اکنون یک ابزار مهم برای تعیین اینکه آیا پاسخ ایمنی در افرادی که واکسن تجربی دریافت کرده اند ، شبیه آنچه که انتظار دارید در پاسخ ایمنی محافظتی به COVID-19 مشاهده کنید ، بر خلاف یک ناکافی یا مضر است. پاسخ ، "گفت.

از سرماخوردگی کمک می کنید؟

ستت و تیمش همچنین پاسخهای سلول T را در نمونه های خون گرفته شده قبل از شروع گردش خون این koronavirus بررسی کردند. آنها دریافتند که بسیاری از افراد حتی اگر هرگز در معرض واکنش ایمنی قوی نبودند.

به گفته آنها از آنجا که تقریباً همه در معرض کورو ویروس های سرماخوردگی قرار گرفته اند ، این ممکن است این پاسخ ایمنی را توضیح دهد.

با این حال روشن نیست اگر این "واکنش متقابل" برخی از مصونیت های پیشگیرانه از COVID-19 را تحویل دهد. اما اگر این اتفاق بیفتد ، این امر می تواند توضیح دهد که چرا برخی از افراد یا نواحی توسط COVID-19 بیشتر از سایرین آسیب دیده اند.

واکسن واکسن

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.