مطالعه جانبازان منشأ ژنتیکی اضطراب را نشان می دهد

مطالعه جانبازان منشأ ژنتیکی اضطراب را نشان می دهد

توسط رابرت پراید
خبرنگار HealthDay

FRIDAY ، ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – تحقیقات جدید که شامل DNA 200،۰۰۰ جانباز ایالات متحده است ، نشان می دهد که واقعاً چنین چیزی به عنوان "ژن نگران کننده" وجود دارد.

محققان شش نوع ژنتیکی مرتبط با اضطراب را کشف کرده اند – کشفی که ممکن است به شما توضیح دهد که چرا اضطراب و افسردگی اغلب دست به دست هم می دهند.

دکتر جوئل گلرنتر ، مدیر ژنتیک انسانی در دانشگاه ییل در نیو هاون ، کان گفت: "این ثروتمندترین مجموعه نتایج برای پایه ژنتیکی اضطراب تا به امروز است."

وی در انتشار خبر دانشگاهی اظهار داشت: هیچ توضیحی درمورد ابتلا به اضطراب و افسردگی و سایر اختلالات سلامت روان وجود ندارد ، اما در اینجا خطرات ژنتیکی مشترک و مشترکی پیدا کرده ایم.

محققان با تجزیه و تحلیل ژن های حدود ۲۰۰۰۰۰ جانباز ، شش گونه مرتبط با اضطراب را شناسایی کردند.

براساس این گزارش که در ۷ ژانویه در ژورنال روانپزشکی آمریکایی منتشر شد ، پنج نوع در آمریکایی های اروپایی یافت شد و یک مورد آن فقط در سیاه پوستان یافت شد.

دکتر موری استین ، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: "اگرچه مطالعات زیادی در زمینه ژنتیکی افسردگی انجام شده است ، اما تعداد کمتری به دنبال یافتن انواع مختلفی از اضطراب هستند ، اختلالات مربوط به آنها به ۱۰ در آمریکایی ها مبتلا می شود." وی استاد روانپزشکی ، پزشکی خانوادگی و بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو است.

یک نوع در یک ژن در عملکرد گیرنده های هورمون جنسی استروژن رخ می دهد. محققان خاطرنشان کردند: اگرچه این امر می تواند به توجیه اینکه چرا زنان بیش از دو برابر مردان در مقایسه با مردان مبتلا به اختلال اضطراب هستند کمک کند ، این نوع در گروهی که بیشتر از مردان مورد مطالعه قرار گرفته است ، شناسایی شده است.

نوع دیگری در ژن به نام MAD1L1 یافت شد. انواع مختلف این ژن قبلاً با اختلال دو قطبی ، اختلال استرس پس از سانحه و اسکیزوفرنی مرتبط بوده است.

به گفته نویسنده همکار ، دانیل لوی ، همکار بعد از دکتری در ییل ، ​​"یکی از اهداف این تحقیق یافتن ژنهای مهم ریسک است که با ریسک بسیاری از خصوصیات روانپزشکی و رفتاری همراه است که برای آنها توضیحی مناسب نداریم. ""

گلرنتر افزود: "این یک رگ غنی است که ما به تازگی شروع به زدن آن کرده ایم."

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منبع: دانشگاه ییل ، ​​انتشار خبر ، ۷ ژانویه ۲۰۲۰

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۱۸ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (tagsToTranslate) جانبازان (t) اضطراب (t) انواع ژنتیکی (t) اضطراب (t) افسردگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.