هیچ ارتباط عمده ای بین پودر کودک ، سرطان وجود ندارد

هیچ ارتباط عمده ای بین پودر کودک ، سرطان وجود ندارد

توسط سرنا گوردون
خبرنگار HealthDay

TUESDAY ، ۷ ژانویه ، ۲۰۲۰ (اخبار HealthDay) – بحث طولانی مدت صورت گرفته است – و یک پرونده قضایی در مورد این که آیا پودر کودک حاوی تالک نقشی در پیشرفت برخی از سرطان ها ایفا می کند ، وجود داشته است.

یک مطالعه جدید بزرگ به زودی نمی تواند اختلافات را برطرف کند.

آخرین تحقیقات شامل بیش از ۲۵۰،۰۰۰ زن بوده است و نتوانسته است ارتباط آماری معنی داری بین پودرهای مبتنی بر تالک و سرطان تخمدان پیدا کند.

اما کتی اوبراین ، نویسنده مطالعه ، اپیدمیولوژیک با موسسه ملی علوم بهداشت محیط ایالات متحده ، گفت که این یافته ها "قطعی نیستند".

وی توضیح داد: "ما ریسک کوچک اما غیر قابل توجهی از نظر قابل توجهی پیدا کردیم. ما نمی توانیم علیت برقرار کنیم. اگر ارتباط واقعی (بین مصرف پودر تالک و سرطان تخمدان) وجود داشته باشد ، احتمالاً این افزایش بسیار اندک خواهد بود."

تالک ماده معدنی است که گاهی اوقات به طور طبیعی در مناطقی یافت می شود که دارای آزبست نیز هست. آزبست یک ماده ایجاد کننده سرطان است. طبق این مطالعه ، تولید کنندگان آمریکایی محصولات تالک آرایشی موافقت کردند که آزبست را در سال ۱۹۷۶ ممنوع کنند. از آن زمان ، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان گفته است که تنها شواهد "ممکن" وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده دستگاه تناسلی از پودر بدن مبتنی بر تالک ممکن است با سرطان در ارتباط باشد.

استفاده از پودر تالک با انواع دیگر سرطان مانند مزوتلیوما مرتبط بوده است. مزوتلیوما بر بافتی که ریه ها و سایر اندام ها را صاف می کند ، تأثیر می گذارد. براساس گزارش سی ان ان ، اخیراً یک هیئت منصفه به زوج کالیفرنیا نزدیک به ۳۰ میلیون دلار از جانسون و جانسون به دلیل مزوتلیوما این همسر اهدا کرد.

و همین هفته گذشته ، ایالت نیومکزیکو دادخواستی علیه این شرکت طرح کرد و آن را به گمراه کردن مصرف کنندگان ، به ویژه کودکان و زنان سیاه پوست و اسپانیایی ، در مورد امنیت محصولات تالک خود متهم کرد.

پرونده جدید نیومکزیکو ، اولین پرونده ای است که توسط یک ایالت تشکیل می شود ، جدیدترین پرونده بهمن مطالبات حقوقی علیه غول محصولات مصرفی است. براساس گزارش نیویورک تایمز ، بیش از ۱۶۸۰۰ پرونده دعوی مرتبط با تالک از طرف افراد تشکیل شده است.

چگونه ممکن است پودر تالک باعث سرطان تخمدان شود؟ نویسندگان این مطالعه توضیح دادند که وقتی خانمها از پودرهای مبتنی بر تالک در ناحیه تناسلی خود استفاده می کنند ، ممکن است این پودر وارد بدن شود و در لوله های فالوپی یا تخمدان ها بافت را تحریک کند. این سوزش ممکن است باعث التهاب شود و آبشار پاسخی را در بدن شروع کند که می تواند به پیشرفت سرطان کمک کند.

ادامه داد

اما اثبات این نکته آسان نیست که پودرهای تالک با اطمینان می توانند منجر به سرطان شوند. یکی از دلایلی که وجود دارد این است که سرطان تخمدان یک سرطان غیر معمول است. در این گروه بزرگ بیش از یک چهارم میلیون زن ، سرطان تخمدان در کمتر از ۲۲۰۰ خانم مشاهده شده است – این کمتر از ۱٪ است. به علاوه ، تنها ۳۸٪ از خانم ها اظهار داشتند که از پودر در ناحیه تناسلی خود استفاده می کنند. از این تعداد ، فقط ۱۰٪ موارد استفاده طولانی مدت و ۲۲٪ استفاده مکرر را گزارش کرده اند.

مطالعات گذشته که پیوندی پیدا کرده اند ، مطالعات "مورد کنترل" بود. دکتر دانا گاست ، نویسنده سرمقاله همراه با مطالعه ، توضیح داد که این نوع از مطالعات با افرادی که به بیماری مبتلا می شوند با افرادی که این بیماری را ندارند مقایسه می شود.

گاستت توضیح داد: "اگر به تازگی کسی را تشخیص داده اید که ویران کننده است ، به احتمال زیاد آنها را با استفاده از انواع کارها گزارش می دهد. دلیل این است که آنها به دنبال دلایلی هستند که شرایط آنها را داشته باشد. این به یادآوری تعصب است." افزودن یک نگرانی شناخته شده با آن نوع مطالعه است.

این آخرین تحقیق ، که در تاریخ ۷ ژانویه در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد ، چهار مطالعه آینده نگر را با هم ترکیب کرده است. اینها مطالعاتی هستند که به مرور زمان افراد را دنبال می کنند و اطلاعاتشان را هر چه بیشتر جمع می کنند.

گاست گفت: "این بهترین مطالعه این موضوع است که تاکنون انجام شده است." "آنها به هیچ وجه ارتباط مستقیمی با سرطان تخمدان با استفاده از پودر دستگاه تناسلی پیدا نکردند."

وی افزود: این مطالعه ممکن است به زنانی که در گذشته مرتباً از پودر استفاده می کردند ، اطمینان بخشد. گاست گفت: "این مطالعه به اندازه کافی بزرگ است و به اندازه کافی طراحی شده است که اگر یک خطر اساسی وجود داشته باشد ، ما آن را می دیدیم."

جانسون و جانسون در بیانیه ای گفتند: "تحقیق دیگری نشان داده است که هیچ ارتباط آماری معنی داری بین استفاده از تالک برای بهداشت زنان و سرطان تخمدان وجود ندارد. این مطالعه از داده هایی که قبلاً در مورد ده ها هزار زن جمع آوری شده بود ، بدست آمده است. نتیجه گیری مطابق با بیش از ۴۰ سال تحقیق مستقل و شواهد بالینی که از ایمنی تالک پشتیبانی می کند. "

اوبراین ، نویسنده مطالعه گفت که تحقیقات جدید "به هیچ وجه شواهد محکمی را نشان نمی دهد" هنگام ارتباط بین سرطان تخمدان و استفاده از پودر تالک تالاس انجام می شود. وی همچنین خاطرنشان کرد: این مطالعه تنها به سرطان تخمدان پرداخته است ، بنابراین هیچ ارتباطی بین پودر تالک و هر نوع سرطان دیگر وجود ندارد.

اخبار WebMD از HealthDay

منابع

منابع: کیتی اوبراین ، دکتری ، اپیدمیولوژیک و دانشمند کارمندان ، انستیتوی ملی علوم بهداشت محیط ، ایالات متحده ، تحقیقات مثلث پارک ، N.C. Dana Gossett ، M.D.، M.S.C.I. ، معاون رئیس ، گروه زنان و زایمان ، زنان و زایمان و تولید مثل ، دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو؛ ۳ ژانویه ، ۲۰۲۰ ، بیانیه شرکت ، جانسون و جانسون؛ ۷ ژانویه ، ۲۰۲۰ ، مجله انجمن پزشکی آمریکا

کپی رایت © ۲۰۱۳-۲۰۱۸ HealthDay. کلیه حقوق محفوظ است.
      
      (tagsToTranslate) استفاده از پودر تالک به انواع دیگر سرطان (تی) مانند مزوتلیوما مرتبط بوده است. اخیراً یک هیئت منصفه به زوج کالیفرنیا نزدیک به ۳۰ میلیون دلار از جانسون و جانسون برای همسر اهدا کرد

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.