FDA به ایالات اجازه می دهد تا داروهای تجویزی از دیگر کشورها را وارد کنند

FDA به ایالات اجازه می دهد تا داروهای تجویزی از دیگر کشورها را وارد کنند

چهارشنبه ، ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ (اخبار HealthDay) – مقامات بهداشتی فدرال از برنامه هایی برای اجازه واردات تجویز دارویی از کانادا و سایر کشور های خارجی پرده برداشتند.

الکس آذر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، روز سه‌شنبه اعلام کرد که سازمان غذا و داروی آمریکا قانونی را پیشنهاد می کند که براساس آن کشورها می توانند برخی از داروهای تجویزی را از کانادا وارد کنند.

این آژانس همچنین در نظر دارد داروهای دارویی مورد تأیید FDA خود را که در خارج از کشور ساخته می شوند و برای فروش در کشورهای دیگر در نظر گرفته شده ، برای تولید کنندگان دارو آسانتر کند.

آذر به خبرنگاران گفت: "این به طور بالقوه امکان فروش این داروها را با قیمت های پایین تر از آنچه در حال حاضر به مصرف کنندگان آمریکایی عرضه می شود ، فراهم می کند و به سازندگان مواد مخدر انعطاف پذیری جدیدی برای کاهش قیمت لیست می دهد."

آذر این پیشنهادات را "تاریخی" خواند.

دریادار برت ژیریر ، معاون وزیر بهداشت افزود: تمام داروهای وارداتی باید تأیید شده با FDA ، آزمایش شده برای اطمینان از کیفیت ، و مجدداً برای برآورده کردن الزامات برچسب گذاری ایالات متحده انجام شوند.

آذر گفت که برنامه های دولتی ایجاد شده برای واردات دارو فقط به قرص هایی که بیماران معمولاً از داروخانه می گیرند ، محدود می شود. محصولات تزریقی ، مواد کنترل شده ، محصولات بیولوژیکی و داروهای داخل وریدی مجاز نیستند.

Giroir گفت که ایالات ممکن است این برنامه ها را با همکاری عمده فروشان یا داروخانه ها ایجاد کنند و سپس آنها را برای تأیید به FDA ارسال کنند.

آذر گفت ، با این حال ، تولید کنندگان مواد مخدر می توانند هر یک از محصولات خود را از کشورهای دیگر خارجی وارد کنند. این شامل محصولاتی مانند انسولین است که اخیراً تحت فشارهای شدید قرار گرفته است.

آذر گفت: "هر محصولی توسط یک تولید کننده برای واردات از هر کشور در دسترس است." "اگر تولید کننده مایل باشد ، هیچ محدودیتی در آنجا وجود ندارد."

آذر گفت که مسیر تولید کننده برای پرداختن به سیستم "عجیب" تخفیف دارویی است که برخی از شرکت های داروسازی مقصر قیمت های بالا هستند.

وی ادامه داد: "حتی اگر شرکت داروسازی بخواهد قیمت لیست داروهای خود را پایین بیاورد ، ممکن است به دلیل توافق خود با این افراد میانه از این کار منع شوند ، جایی که آنها مجبور هستند مبلغ مشخصی از تخفیف را برای آن افراد میانه قیف کنند ، "آذر گفت.

(tagsToTranslate) fda (t) داروهای بدون نسخه (t) قیمت گذاری دارو (t) کمبود دارو (t) کشورهای خارجی (t) واردات دارو

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.