واکس گوش روزمره "خیط و پیت" صورت زن را فلج می کند

واکس گوش روزمره "خیط و پیت" صورت زن را فلج می کند

سه شنبه ، ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹ (اخبار HealthDay) – در آنچه پزشکان می گویند یک اتفاق بسیار نادر است ، یک زن در ۷۰ سالگی به پزشک خود مراجعه کرد تا واکس گوش را تحت تأثیر قرار داده باشد و با فلج دائمی در صورت وی زخم شده است.

گزارش مورد توسط پزشکان بریتانیایی در نسخه آنلاین آنلاین JAMA Otolaryngology – جراحی سر و گردن شرح داده شده است.

"محمد نعیم احمد" از دانشگاه لیدز و همکارانش نوشتند: "یک زن در دهه ۷۰ خود با استفاده از سروومن (موم گوش) در گوش راست به پزشک عمومی خود ارائه داد."

یک پرستار در مطب پزشک دو بار سعی کرد تا با استفاده از یک سرنگ پر از مایع ، واکس را در هر گوش پاک کند.

با این حال ، زن به زودی پس از شکایت از درد و از دست دادن شنوایی در گوش چپ خود ، به همراه ترشح حاوی چرک و خون ، شکایت کرد.

بیمار به متخصص گوش ، بینی و گلو (گوش و حلق و بینی) فرستاده شد ، که گوش های وی را معاینه کرد و عفونت شدید قسمت بیرونی کانال گوش را کشف کرد. برای کمک به این بیماری ، قطره های گوش دارویی برای بیمار تجویز شد.

با این حال ، نویسندگان گزارش گفتند که او سه روز بعد "به عنوان اورژانس" بازگشت. صورت وی تا حدودی فلج در سمت چپ فلج شد ، از جمله عدم توانایی در بستن پلک و "حرکت ضعیف (از دهان) در لبخند زدن."

معاینه بیشتر یک گوش گوش را نشان داد و زن آنتی بیوتیک درمانی دریافت کرد.

در نهایت عفونت گوش پاک شد. گروه احمد گفت ، اما "سه سال بعد ، فلج صورت چپ بیمار و ضعف شنوایی" هنوز به طور کامل بهبود نیافته بود ، حتی پس از مداخلات مانند تمرینات توانبخشی صورت و استفاده از تزریق بوتاکس.

براساس این گزارش ، پرده گوش سوراخ شده نیز به طور کامل بهبود نیافته است و این زن اکنون سمعک پوشیده است.

نویسندگان این گزارش تأکید می کنند که "عوارض جدی شستشوی گوش فقط به صورت پراکنده در ادبیات گزارش شده است." همچنین ، به دانش آنها ، این تنها دومین موردی است که تاکنون از فلج صورت در ارتباط با روش معمول گزارش شده است.

تیم احمد نوشت: اولین مورد با گذشت زمان برطرف شد ، بنابراین عارضه ناگوار زن "اولین گزارش در ادبیات ، به دانش ما ، فلج دائمی صورت است".

واکس گوش (T) فلج صورت (T) فلج صورت (T) فلج (T) طبل گوش پارگی (T) سلامت گوش

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.