FDA اولین واکسن ابولا را برای بزرگسالان درخشان می دهد

FDA اولین واکسن ابولا را برای بزرگسالان درخشان می دهد

FRIDAY ، ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (اخبار HealthDay) – اولین واکسن ابولا که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید شده است ، تزریق یک دوز به نام Ervebo است.

واکسن Merck & Co. برای محافظت در برابر آمبول ویروس زائر در افراد ۱۸ سال و بالاتر تأیید شده است.

در ایالات متحده ، عفونت ابولا نادر است. به گزارش FDA ، موارد تایید شده افراد دیگر کشورها را درگیر کرده است که به این ویروس آلوده شده و سپس به ایالات متحده سفر کرده اند ، یا کارمندان مراقبت های بهداشتی که هنگام درمان بیماران ابولا آلوده شده اند.

آنا ابرام ، معاون کمیساریای FDA گفت: "در حالی که خطر ابتلا به بیماری ویروس ابولا در آمریکا کم است ، دولت آمریکا همچنان به شدت متعهد به مبارزه با شیوع ویرانگر ابولا در آفریقا ، از جمله شیوع فعلی در جمهوری دموکراتیک کنگو است." سیاست ، قانونگذاری و امور بین الملل.

ابرام در FDA افزود: "تصویب امروز گام مهمی در تلاشهای مداوم ما برای مبارزه با ابولا با هماهنگی نزدیک با همکاران ما در سراسر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، و همچنین شرکای بین المللی ما مانند سازمان بهداشت جهانی است." انتشار خبر

دکتر پیتر مارک ، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیکی FDA گفت: ابولا "یک بیماری نادر اما شدید و اغلب کشنده است که هیچ مرزی نمی داند." وی افزود که واکسیناسیون برای جلوگیری و جلوگیری از شیوع ابولا ضروری است.

مارکس در انتشار این خبر گفت: "تأیید FDA از Ervebo یک پیشرفت اساسی در جهت محافظت در برابر ebolavirus Zaire و همچنین پیشبرد تلاش های دولت آمریکا است."

دومین شیوع بزرگ شیوع ابولا در جهان در جمهوری دموکراتیک کنگو ادامه دارد. بزرگترین شیوع بیماری از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ در کشورهای آفریقای غربی گینه ، لیبریا و سیرالئون رخ داده است. بیش از ۲۸۰۰۰ نفر آلوده و بیش از ۱۱۰۰۰ نفر درگذشت.

FDA گفت که تأیید Ervebo با مطالعه انجام شده در گینه در طی آن شیوع ، و همچنین مطالعات در لیبریا ، سیرالئون ، کانادا ، اسپانیا و ایالات متحده پشتیبانی می شود. نشان داده شده است که Ervebo در جلوگیری از عفونت در افراد در معرض ویروس بسیار مؤثر است.

این بیماری از طریق تماس با مایعات بدن و بافت افراد آلوده یا حیوانات یا با سطوح آلوده گسترش می یابد. علائم اولیه شامل تب ، خستگی ، درد عضلانی ، سردرد و گلودرد و به دنبال آن استفراغ ، اسهال ، راش ، اختلال در عملکرد کلیه و کبد و گاهی خونریزی داخلی و خارجی است.

(برچسب ها ToTranslate) واکسن های آنزولی (T) واکسن آنزولی (T) fda (t) fda

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.